Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

100 000 Eesti elanikku võib vihata, aga mõne üksiku homo kohta midagi öelda ei tohi

17.10.2020
Kersti Kaljulaid
© UU

Meedias ja mõnedes poliitikutes on vere keema ajanud siseminister Mart Helme antud venekeelne intervjuu Deutsche Wellele tema ütluse pärast homopropagandistide suunal.

Paraku on sõnu tõlgitud valesti ning enamik on kukkunud kommenteerima ilma algallikat nägemata ning nii on lastud liikvele vale, sest mõte „on tõlkes kaduma läinud“.

Tegelikult on võetud muidugi sihilik suund tegemaks kõik selleks, et nurjata plaanitav abielu referendum.

Loomulikult on teiste sõnavõtjate seas ka president Kersti Kaljulaid, kes oma kunagises intervjuus USA ajakirjale Foreign Policy ütles ta, et vihkab EKRE-sse kuuluvaid inimesi. Siis oli meie meedia ja opositsiooni arvates kõik igati normaalne. Ent Mart Helme ütlemise peale, et tema ei vaata homosid hea pilguga, on meedia kisa täis.

EKRE-t toetab keskmiselt 17% valimsealistest eestlastest, viimati hääletas EKRE eest 100 000 inimest ja neid kõiki vihata on okei, aga kui ei vaata 1,5% homode peale hea pilguga, siis nõutakse ütleja tagasi astumist.

„Ma ei mõista siseminister Mart Helme varjamatut vaenu meie ühiskonna vastu,“ kirjutab Kaljulaid, kes alles hiljuti ise on teatanud, kuidas ta peaaegu viiendikku meie inimestest vihkab.

„Jutt on ju meie oma inimestest – meie politseinikud ja õpetajad, meie loomeinimesed ja ehitajad, meie naabrid, töökaaslased, sõbrad. Ka võhivõõrad, kuid siiski meie inimesed. Nende jagamine ja liigitamine seksuaalse sättumuse, nahavärvi või mõne muu tunnuse alusel õigeteks ja valedeks, meieks ja nendeks, on lubamatu, äraspidine meie põhiseaduse vaimule ja ka inimlikult lihtsalt tülgastav,“ kirjutab Kaljulaid, kes valmistub oma ametist lahkuma ja siit jalga laskma.

Aga EKRE-sse kuuluvad politseinikud, õpetajad, loomeinimesed ja ehitajad, mis nendega teha? Neid võib president häbenemata vihata ja seda välismeediale kuulutada.

Tülgastav on just selline vohav kaksikmoraal, mida kultiveerib nii praegune kui ka endine president.