Aarne Rubenile: konservatiiv on tema ise, sest ta ei jookse hüsteeriapuhangutega kaasa

Repliik,
- Updated
©Euronews
Verinoor kliimahüsteerik Madridis posti küljes rippumas – selline pilt ei ärata sõnumi vastu usaldust.

“Ükski korralik konservatiiv ei pea eitama seda, mis maailmas on täiesti loomulik,” kirjutab Aarne Ruben ERR-is, väites, et ka konservatiivid peaksid olema Gretaga.

Aarne Rubeni jutt keerleb peamiselt selle ümber, kuidas nii ajaloos kui ka muinasjutuloogikas on noored naised olnud sõnumitoojad, jättes kõrvale tegelikult Thunbergi ümber toimuva.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üheaegselt Rubeni arvamuslooga ERR-is ilmus Postimehes lugu sellest, kuidas kliimaaktivist Greta Thunberg pahandas Saksa riiklikku raudtee-ettevõtet Deutsche Bahn, kui postitas Twitterisse pildi endast istumas ülerahvastatud rongi põrandal, samas kui tal oli esimese klassi pilet.

Juhtum on sama, mis Greta Thunbergi laupäevane jutt riigipeade seina äärde panekust – nagu tookord selgitas Thunberg, et ei mõelnud seda nii, nagu sõnum kõlas, siis ka rongiintsidendi puhul tegi noor kliimahüsteerik selgitava avalduse alles tagantjärele. Ehk siis võis algne mõtte olla just see, mis suust kõlas ja pildilt nähtav oli.

Greta Thunbergi vastu ei olda mitte tema kliimasõnumi, vaid selle pärast, kuidas seda sõnumit edastatakse.

Esimene vastuseis tekkis sellest, et tüdruk on autismispektri häirega – kui noortel on nii puuduliku haridustee kui ka kogemuse vähesuse tõttu nagunii raske teemaga kursis olla, siis selline noor ülemaailmse tähtsusega probleemi kajastamisel küll erilist usaldust ei ärata. Nagu näitas pressikonverents Thunbergi ÜRO-s peetud kõne järel, kui tüdruk ei osanud vastata väljaspoolt stsenaariumi esitatud küsimustele, võidakse temaga manipuleerida.

Siit järgneb kohe teine moment – kliimaaktivisti sõnum ei kõla enam hoiatuse, vaid hüsteeriana, kusjuures peamiselt kannavad seda edasi üha nooremad lapsed. Ehk siis tekib küsimus – kui täiskasvanud, eriti haritud inimesed, kellel pole ei poliitilist ega ideoloogilist põhjust Thunbergi toetada, on paanikaga kaasaminekus ettevaatlikud, siis miks hüsteeriaga pimesi kaasa tormata?

Kolmandaks näitas ka ebaõnnestunud kliimakonverents, et kliima päästmine pole majanduslikult läbi mõeldud ehk inimkonna püksirihm tahetakse koomale tõmmata, uurimata eelnevalt seda, kas me kollektiivse alatoitumise üldse välja kannatame.

Konservatiivid on oma nime väärt just seetõttu, et nad mõtlevad enne tegutsemist kõik läbi – aga Aarne Ruben soovitab neil Greta Thunbergi kuulates radikaalide kombel kohe amokki jooksma hakata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused