Aasta, pärast viiruse saabumist Eestisse: valitsus on viiruse üle kontrolli kaotanud

Rubriik Repliik On
- Updated
Tanel Kiik (vasakul) on igati vastutav praeguse olukorra eest.

Kaja Kallase valitsus leevendas kuu aja eest ametisse astudes esimese sammuna koroonapiiranguid. Nüüd on tulemus käes. Valitsus saab kriitikat vasakult ja paremalt, kõlavad hinnangud, et võitlus viirusega on kontrolli alt väljas, aeglast vaktsineerimistempot möönavad ka asjaosalised ise, koolid on segaduses ning ettevõtjad on aetud tagajalgadele.

Eestisse jõudis COVID 19 täpselt aasta tagasi, kui see saabus bussiga Lätist, eriolukorra väljakuulutamiseni jäi siis  paar nädalat. Eelmisel kevadel oli Eesti üks edukamaid riike võitluses viirusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on kõik teisiti. Oleme selles edetabelis negatiivse poole pealt Euroopas esimesi. Uus valitsus lubas Kaja Kallase suu läbi võtta võitluse koroonaga prioriteediks. Tegelikult hakati Riigikogus esimesena vihakõneseadusega tegelema.

Terviseameti ja valitsuse viimased pressikonverentsid mööduvad matusemeeleolus. Inimesed on tüdinud ja väsinud nii nendest juttudest kui ka piirangutest. Tanel Kiik on sotsiaalministeeriumis põhimõttelsielt samas ametis, aga partnerid on nüüd teised. Sotsiaalminister Signe Riisalo pole üldse pildidl.

Iga uus algav päev lööb rekordeid, kuid see isegi ei pane enam kulme kergitama. Prognooside järgi ootab peatselt ees 1500 nakatunut päevas. Surnud on ligi kuussada inimest. Need numbrid ei kõneta enam kedagi…

„Mitmes maakonnas pole ükski perearst oma patsientidele vaktsiini saanud“
„Las saada supermarketitest pealegi siis kirik“
„Jesse: vaktsineerimise tempoga ei saa rahul olla“
„Professor Kalda: edasine testimine ja isoleerimine on mõttekoht“
„Valitsus käitub spaahotellidega nagu pisisuli“
„Kultuuri sulgemine üle terve riigi on ebaproportsionaalne“
„Koroonavaktsiini vale käitlemise tõttu on Eestis raisku läinud 331 doosi“
„Suur vaktsineerimisfiasko maksab elusid“
„Arkadi Popovi mantlipärija Lilian Lääts: koroona teise lainega on mindud liiga liberaalset teed“
„Ei tohi tekkida tunnet, et piirangud on leebemad neile, kes avaldavad kõvahäälset protesti“
„Töötukassa toetused ettevõtetele katavad vaid ühe kuu vajadused“

Need on vaid mõned pealkirjad tänasest uudistevoost, mis iseloomustavad üheselt olukorra tõsidust, vastuolulisust ja viitavad sama üheselt valitsuse saamatusele.

Sejuures on Reformierakond ja Keskerakond paljudes küsimustes kardinaalselt erinevatel arvamsutel ja sellises ebakõlas head koostööd ja tulemust eeldada ei saagi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused