Absurd sookvootidega: ühele on vaja naist, teisele meest – elu nagu rahvatantsutrupis

Repliik,
©Scanpix.
Pilt aktinäituselt “Mees ja naine” Uue Kunsti Muuseum

Liberaalses Euroopas kisub asi sookvootide ja „triibuliste“ nimekirjadega ikka nii absurdi, et imelik hakkab.

Mis vahe on selles, kas mõni poliitik, spetsialist või ametnik kannab pükse või seelikut, eeskätt tuleb vaadata tema oskusi ja vaimset võimekust. Aga ei.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on ka Eesti sattunud selles soodevahelises dilemmas tobedasse olukord: ühel puhul on vaja olemasoleva kandidaadi kõrvale tasakaaluks meest, teisel naist. No anna kannatust, nagu paneks rahvatantsutruppi kokku!

Nii soovitakse olemasolev Kadri Simsoni kõrvale Eesti valitsuselt ka teist eurovolinikukandidaadi nimetamist, eeldusel, et see oleks mees.

Ametlikku kirja pole valitsus saanud, kuid Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat Ursula von der Leyen  on andnud teada, et soovib igalt riigilt kaht volinikukandidaati: üht meest ja üht naist, sest ta soovib, et tema juhitud Euroopa Komisjon oleks sooliselt tasakaalus.

Samal ajal katkes Euroopa Parlamendi väliskomisjonis eile hääletus komisjoni aseesimeeste üle, kuna kandidaatide hulgas ei olnud ühtegi naist. Seetõttu jäi valimata ka komisjoni teiseks aseesimeheks esitatud Urmas Paet.

Väliskomisjoni esimees McAllister kutsus fraktsioone omavahel konsulteerima ja esitama ka naissoost kandidaate.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused