Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aigar Põder: Raua lametsemine Tõrva loitsul pelutas külalisi eemale

15.08.2016
Aigar Põder: Raua lametsemine Tõrva loitsul pelutas külalisi eemale

Külastasin laupäeva (13.08) õhtul üritust nimega “Tõrva loits”. Olen ka varem mõnel aastal sellel üritusel osalenud ja saanud enamvähem positiivse elamuse. Selleaastase ürituse motiiv oli “25 aastat iseseisvusest, ehk perestroika” Oli nagu lubatud väikest nostalgiat ning selle ajaloolise protsessi kujutamist omapärases võtmes.

Algus oligi suurepärane. Toimus Kuldse Trio kontsert ning teised muusikalised etteasted sellest veerandsaja aasta tagusest ajast. Aga siis…

Nagu mingi loitsijana ilmus suurele ekraanile Mihkel Raua nägu, kes kukkus hoogsalt sajatama. Alguses kiitis see nägu oma lapsepõlve kirjanikele nõukogude võimu poolt eraldatud majas (tema isa kuulus ju nomenklatuuri) Tallinnas Harju tänaval, siis kukkus sõimama konservatiive ja nende maailmavaadet ning tõi mängu ka presidendivalimised, kusjuures ei pidanud paljuks kasutada  solvavaid väljendeid EKRE presidendikandidaadi kohta. Kõik see kõlas valju räuskamisena üle publiku. Siis mul sai närv täis, kõndisin minema ja peo lõpuosa jäigi nägemata. Kahju muidugi, aga selline lametsemine pole poliitkultuuris sugugi haruldane, samas oodanuks Raualt , kes poliitikast lahkunud ja nüüd taas meediainimene, taolise “verbaalse reostuse” asemel sisukamat etteastet. Huvitav, mida mõtlesid või taotlesid “Tõrva loitsu” lavastajad ja korraldajad, kes sotsialistist ekspoliitiku oma ürituse vankri ette rakendasid? “Tõrva loitsule” ma ilmselt enam oma jalga ei tõsta.

UU