Ajakirjanduses inimeseks jääda? Minge nüüd, ega ole enam vanad ajad…

Repliik,
- Updated
©Internet
Meediaõpetus.

Meedial on võimalik olla elu edasiviija, kuid ka lammutaja – nüüdseks on ajakirjanikest saanud tindisolkijad, kui mitte lausa hävituspataljonlased.

Sõnnikulaotamisega on ühinenud nüüd ka Postimees, kes kirjutab: Helme palgatud büroo partnerid istuvad surnud Vene oligarhi kanepifirma juhatuses. Ekspress Grupi raisakullid andsid murtava üle Postimehe hüäänidele – igaüks püüab suutäie ampsata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Torkab silma äge sorimine mistahes saastahunnikus, et leida midagi, mida loopides on lootust, et midagi jääb külge. Raske on aru saada ajakirjanikest, kelle südameasjaks on saanud iga hinna eest kirves selga saada.

Ei aita isegi otsesed viited, et advokaati ei saa ega tohi kliendiga võrdsustada, potimehed jätkavad sõnnikus püherdamist. Nende puhul ei aita enam miski, hammas on verel.

Võib-olla ongi õigem pöörduda lugejate mõistuse poole – kas te ikka näete, kuidas pööblimentaliteet meedias ja poliitikas möllab?

Olgu kes rahvuskonservatiividest tahes, iga asi jääb sopaspüherdajatele ette. Martin Helme valik Eestit esindava advokaadibüroo osas – halb. Mart Helme tahe luua sisekaitsereserv – halb. Massimigratsiooni taltsutamine – halb. Riigieelarve – halb. Eriolukord – jubedus. Mida ka ei teeks – rahapesijad ja riigivargad on raevus, sest nemad pole enam võimul.

Sihtmärgiks ei ole ju enam protsessid, vaid kindlad inimesed, keda neomarksistlik mõttelaad tahab maalt pühkida.

Kurb on meedia pärast, kus ajakirjanikud pole enam üllad õigluse eest seisjad, vaid verbaalsed palgamõrvarid, elukutselised hävitajad, mitte ühiskonna abistajad.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas küsib õigesti: kas meedia üldse märkab seda, et mõned asjad tehakse Eesti heaks? Ega vist enam märka, verejanu matab mõistuse…

Veelkord soovitus: ajakirjanikud, vaadake sarja Newsroom, siis näete ajakirjandust, kus eetika veel loeb.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused