Ajakirjandust saab tõsiselt võtta siis kui…

Repliik,
©Erki Evestus
Selline on olukord praegu ja seda tuleks muuta.

Eestis on kummaline seis, kus ajakirjandus arvab, et teeb kõike õigesti, aga lugejad seda ei arva, neist lähtuvad ka reklaamitellijad ja nii on meedia järsku rahahädas.

Vist on mõttetu vaielda selle üle, kellel on õigus, sest meedia ei näita erilist soovi muutuda. Sestap üks väike spikker – millal muutub ajakirjandus usaldusväärseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu urgitsevad leheneegrid Mart Helme saadikukarjääri ja mõisa kallal, küsivad Martin Helmelt, kuidas ta „riigile ohtlikke“ otsuseid teeb, juhivad tähelepanu Henn Põlluaasa tööstiilile ja nii edasi. Miks ka mitte, see on nende töö, kuigi pahatahtlikkusest kantud.

Aga sõltumatus saabub Eesti meediamaastikule küll alles siis, kui Toomas Sildam võtab ette Jürgen Ligi ja uurib tubli tunni, mis asju rahapesu ajal ministeeriumis ikkagi aeti, kas mingid signaalid olid ja mida Ligi ära tegi.

Või võtab Johannes Tralla ette Siim Kallase ning pärib kümne miljoni dollari ja VEB Fondi kohta viimse kui detailini, ning isa räägib koos tütrega sellest, kuidas need kaks skandaali on nende elu mõjutanud.

Võis siis võtab Vilja Kiisler Keit Pentus-Rosimannusega jutuks selle, mis ikkagi Autorolloga juhtus ja kas tütar saab pühalikult vanduda, et tema ja ta isa pole midagi valesti teinud.

Kui sellised asjad kord tele-ekraanile, raadiosaadetesse ja portaalidesse jõuavad, siis võime öelda – Eesti ajakirjandus on tasemel!

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused