Alles räägiti Tartu rahust kui riigi sünnitunnistusest – nüüd on see mõnede jaoks julgeolekuoht

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Paljud liberaalsed poliitikud tahaks Tartu rahu unustusse saata.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali juhib tähelepanu sellele, kuidas Tartu rahu aastapäeval pidulikest üritustest osa võtnud poliitikud ründavad nüüd neid, kes sedasama rahulepingut endiselt toimivaks peavad.

„Uudiseid kuulates-vaadates tuleb pidevalt peale sügav masendus iseenda piiratuse pärast. No lihtsalt ei saa aru mõningatest asjadest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äsja tähistasime Tartu rahu suurt juubelit. Olid kõned, olid pärjad, olid lipud, olid tõrvikud. Iga vähegi edev poliitik leidis tänuväärse võimaluse kaamerate ette astumiseks. Ülistati meie tolleaegseid diplomaate, kümneid kordi kasutati pateetilist fraasi „riigi sünnitunnistus“.

Mitte keegi, MITTE ÜKSKI meie avaliku elu tegelastest ei esinenud avaldusega, mis kasvõi uduselt oleks Tartu rahulepingu mingisugusegi kahtluse alla pannud.

Ja seejärel…

Napp nädalake hiljem söandab üks juhtivpoliitik avalikult öelda, et Tartu rahu TÕESTI ONGI kehtiv ja et me peaksime selle järgi ka käituma. Kui puudub objektiivne võimalus füüsiliselt mõnda lepingupunkti järgida, siis vähemasti mõtetes ja sõnades peame kinnitama oma tahet ja valmisolekut lepingut täita ning väljendama oma kindlat soovi, et sama teeks ka teine lepingupool.

Justkui ei saaks olla midagi veel loomulikumat!

Aga reaalsuses hüpatakse talle mitmest suunast hammastega kõrri, nimetatakse teda ohtlikuks meie riigile ja nõutakse tema verd. Ja kes seda teevad? Needsamad, kes napi nädala eest esinesid kõigis meediakanalites kõnede, pärgade ja lippudega SELLE SAMA lepingu ülistuseks.

No ei saa mina enam aru. Aeg on pinsile minna…“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused