Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Alles räägiti Tartu rahust kui riigi sünnitunnistusest – nüüd on see mõnede jaoks julgeolekuoht

18.02.2020
Paljud liberaalsed poliitikud tahaks Tartu rahu unustusse saata.
© Uued Uudised

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali juhib tähelepanu sellele, kuidas Tartu rahu aastapäeval pidulikest üritustest osa võtnud poliitikud ründavad nüüd neid, kes sedasama rahulepingut endiselt toimivaks peavad.

„Uudiseid kuulates-vaadates tuleb pidevalt peale sügav masendus iseenda piiratuse pärast. No lihtsalt ei saa aru mõningatest asjadest.

Äsja tähistasime Tartu rahu suurt juubelit. Olid kõned, olid pärjad, olid lipud, olid tõrvikud. Iga vähegi edev poliitik leidis tänuväärse võimaluse kaamerate ette astumiseks. Ülistati meie tolleaegseid diplomaate, kümneid kordi kasutati pateetilist fraasi „riigi sünnitunnistus“.

Mitte keegi, MITTE ÜKSKI meie avaliku elu tegelastest ei esinenud avaldusega, mis kasvõi uduselt oleks Tartu rahulepingu mingisugusegi kahtluse alla pannud.

Ja seejärel…

Napp nädalake hiljem söandab üks juhtivpoliitik avalikult öelda, et Tartu rahu TÕESTI ONGI kehtiv ja et me peaksime selle järgi ka käituma. Kui puudub objektiivne võimalus füüsiliselt mõnda lepingupunkti järgida, siis vähemasti mõtetes ja sõnades peame kinnitama oma tahet ja valmisolekut lepingut täita ning väljendama oma kindlat soovi, et sama teeks ka teine lepingupool.

Justkui ei saaks olla midagi veel loomulikumat!

Aga reaalsuses hüpatakse talle mitmest suunast hammastega kõrri, nimetatakse teda ohtlikuks meie riigile ja nõutakse tema verd. Ja kes seda teevad? Needsamad, kes napi nädala eest esinesid kõigis meediakanalites kõnede, pärgade ja lippudega SELLE SAMA lepingu ülistuseks.

No ei saa mina enam aru. Aeg on pinsile minna…“