Ameerika kompenseerib rassismi ja orjust – kuidas oleks Saksamaa ja eestlaste pärisorjusega?

Repliik,
Eestimaa on siiani täis võõra väe ehitatud linnuseid. Pilt on illustratiivne.

Üha enam Ameerika demokraatide juhitavaid linnu on asunud mustanahalistele rassismi ja orjuse eest hüvitist maksma – miks mitte nõuda selles valguses Saksamaalt eestlaste pärisorjuse hüvitamist, seda enam, et seegi liberaalne riik on rõhutuid igati kaitsmas?

USA Illinoisi osariigi väikelinn Evanston hakkab mustanahalistele elanikele maksma hüvitist ja tunnistab varasemat rassistliku poliitikat. Evanstoni mustanahalised elanikud saavad kodu ostmiseks või renoveerimiseks hüvitisfondist umbes 25 000 dollarit toetust, vahendab ERR.

Selliseid uudiseid tuleb ka Californiast ja mujaltki – tänane ühiskond, kes ilmselt rassismi ei toeta, maksab mingil põhjusel raha neile, kes on lihtsalt kunagiste orjade järeltulijad. Hüvitisi makstakse ka Austraalias ja Uus-Meremaal sealsetele põliselanikele.

Eestlased oli 700 aastat pärisorjad ja meid alandavates tingimustes hoidnud saksa aadlike kodumaa on siiani olemas ning hüvitab, vabandab ja põlvitab – eestlastel on aeg nõuda kompensatsiooni pärisorjuse eest. Sest sakslaste Saksamaad pole kauaks – araablased ja türklased meie eest ei vastuta.

Muidu oleks Saksamaalt pärisorjuse eest hüvitise maksmist nõuda tänapäeval ikkagi absurd – aga kuna Lääs on juba asunud kõikidele rõhututele hüvitisi jagama, siis eestlaste pärisorjus on vägagi reaalne ajalooline ülekohus ja nõuame meiegi oma. Kõigepealt aga vabandagu Merkel eestlaste tapmise eest Madisepäeva lahingus – nii nagu tegi seda Uus-Meremaa valitsus lahingu pärast, milles inglased lõid tänu tulirelvadele maoore.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused