Ametnikud lahkuvad soojadelt toolidelt. Augeiase tallid saavad puhtamaks?

Repliik,
©Uued Uudised
Vastutuse vallas on kõige hullem olukord sotsiaalministeeriumis. Pilt on illustratiivne.

Kui EKRE oli valitsuses, toimusid suured skandaalid, kui ministrid ja kantslerid või ametkondade juhid ühtäkki raksu läksid. Tollal serveeriti seda kui rahvuskonservatiivide katset “maasoolast” ametnikkonda oma huvides kõigutada.

Tegelikult tahtsid EKRE ministrid ametnikud tõsiselt tööle panna ja oma poliitilist agendat ministeeriumide kaudu ellu viia. Kuna tollal oli ametnikkond suuresti Reformierakonna, Isamaa ja sotside poolt komplekteeritud, tulid konfliktid ruttu.

Nagu ikka, oli EKRE-l jällegi õigus. Tänaseks on igatepidi selgunud, et paljud pikalt ametisse jäänud tippametnikud ei ole maa sool, vaid stagnatsiooni eestvedajad, takistades isegi liberaalidest valitsejate tööd.

Seetõttu on tippametnike seast hakatud lahkuma. Palk on küll kõrge, aga koht ei ole enam ohutu mugavustsoon. EKRE on algatanud selle, et nad peavad hakkama vastutama oma haldusala eest – kuigi puhastumine käib väga visalt.

Paljud prisked kantslerid on juba lahkunud. Nüüd teatavad uudised: “Riigisekretär kuulutab välja avaliku konkursi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsleri kohale. Senine asekanstler Siim Sikkut uuesti ei kandideeri.”

“Mina uueks ametiajaks digiarengu asekantsleriks ehk riigi IT-juhina jätkamiseks ei kandideeri. Tulin viis aastat tagasi eeskätt üheks ametiajaks, sest olen alati arvanud, et digiarengu kiirelt muutuvas valdkonnas on mõistlik juhtidel vahetuda piisavalt tihedalt – et oleks värsket vaadet ja ärategemise hoogu,” kirjutas Sikkut sotsiaalmeedias.

Siim Sikkut oli üks EKRE ministritele vastu töötanud ametnikest. Ta on nüüdseks liiga negatiivselt tuntud, et sama koha peal mugavalt jätkata. Nagu paljud teisedki ametnikud. Tänu EKRE-le hakkavad Augeiase tallid puhtamaks saama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused