Andres Raid: 2+2=4? Ei, 2+2=rassism, ütleb Pathway õppekava

Repliik,
Valge koolitüdruk õpib rassismi? (Foto: Scanpix)

“Maailma üks mõjukamaid mittetulundusühinguid Bill & Melinda Gatesi fond kultiveerib radikaalselt uut programmi, mis väidetavalt puhastab matemaatika õppekava rassistlikest tavadest. Mõned neist rassistlikest tavadest hõlmavad muuseas näiteks kontrolltöö näitamist õpetajale ja õigete vastuste leidmist kui sellist.

Õppekava koostas 25 haridusorganisatsiooni konglomeraat, mille nimi oli A Pathway to Equitable Math Instruction. Sealse õppekava koostajad teevad neile omase loomulikkusega  selgeks, et nende arvates on õpilaste palumine oma tööd näidata ja õige vastus leida on juba oma olemuselt rassistlik tava.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Fond Bill & Melinda Gates on hetkel ainus annetaja, kes on organisatsiooni kodulehel kirjas.

Bill & Melinda Gatesi fondi edendatud jõupingutused on paraku aga suunatud ohtliku, lõhestava ja rassistliku kriitilise rassiteooria toomisele klassiruumi, kellele see ühiskonna jätkuv lõhestamine kasulik on – eeskätt muidugi neile endile, kel miskipärast juba omandatust ikka vähe tundub olevat.

Kriitiline võiduteooria põhineb arusaamal, et Ameerika poliitilised ja majanduslikud institutsioonid – nagu ka Ameerika ühiskond tervikuna – on oma olemuselt rassistlikud.

Pathway õppekava teeb ainulaadseks keskendumine „rassismile matemaatikas”.

Pathway esimene õpetajajale mõeldud juhend „Rassismi demonteerimine matemaatikaõpetuses“ annab õpetajatele mõista, kuidas matemaatikat „kasutatakse kapitalistlike, imperialistlike ja rassistlike vaadete toetamiseks“.

Allikas: National File

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused