Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Kaja Kallast kuulates mõtled, et kas ta ikka on jurist

22.10.2022
Kaja Kallas “väitlemas”.
© Uued Uudised

Läinud kolmapäevases üllatas peaminister Kaja Kallas jälgijaid vähemalt kahe asjaga ja seda kahjuks negatiivses mõttes.

Kõigepealt – vastates Kert Kingo küsimusele süütuse presumptsiooni kohta, teatas peaminister, et Siim Kallas on kohtuinstantsides õigeks mõistetud. Paraku on see otsene vale, sest kõigile kättesaadavas Riigikohtu lahendis asja kohta, milles käsitleti 10 miljoni dollari afääri, on otsuses selgelt kirjas, et „kuritöö on toime pandud ja lõpule viidud“. Punkt!

Riigikohus saatis asja esimesse astmesse tagasi ja pärast võtmeisikute kiiret väljavahetamist sündis Eesti kohtupraktikas midagi enneolematut – madalama astme kohus muutis Riigikohtu otsuse ära.

Teiseks – kuna Kaja Kallas jättis küsimusele selle kohta, et miks Eesti pole vastu võtnud Euroopa direktiivi süütuse presumptsiooni kohta, vastas peaminister täiendava küsimise peale, et on teisigi eurodirektiive, mida pole Eestis üle ja vastu võetud ja järelikult pole vaja muretseda, see pole karistatav.

Seega – loogika on lihtne. Kui on teisigi direktiive, mida pole üle võetud, siis võib ka seda direktiivi  mitte täita. See loogika pakub ju piiramatu tegevusvälja – ületad lubatud sõidukiirust, siis teatad politseinikule lihtsalt, et on teisigi seadusi, mida sa eirad – pole ei turvavööd ega kehtivat tehnoülevaatust, seega võib ju julgelt edasi gaasi anda, sest see pole ju oludes, kus eirad muidki seadusi, ju karistatav!?

Kõlab suisa iroonilisena, et peaminister on oma ettevalmistuselt jurist.

Andres Raid