Andres Raid: kõrgete kütusehindade üle isegi ei vaielda enam

Repliik,
©Uued Uudised
Ajakirjanik Andres Raid.

Kütusehinnad ei ole enam isegi midagi sellist, mille üle vaieldaks, vaid Martin Helme on avalikult nõudnud riiklikke meetmeid nende langetamiseks.

Elektri, gaasi ja puidu hinna küsimus taandub soojemate ilmade saabudes ja tõuseb seinana taas sügisel, bensiini ja diislit tarbitakse paraku igal aastaajal. Võib muidugi ka mitte tarbida, see tähendab mitte sõita – seda soovitab energiavolinik Kadri Simson siitsamast Eestist pärit ja tema juba teab.

Muuseas, OPEC-i juht andis äsja teada, et Venemaa naftaekspordi ärajäämisest tekkinud auku ei ole nemad võimelised korvama ja kütus ilmselt kallineb veelgi.

Ungaris pääses valimiste tulemusena võimule ERR-i sõnutsi ebademokraatlik valitsus ja ühe sellise ebademokraatliku sammuna võib ilmselt käsitleda ka hinna lae kehtestamist kütustele. Ungari bensiinijaamades vaatab praegu vastu selline pilt ja hinnatabel:

479 forinti teeb eurodes 1.27 eurot, sellest suurema hinnaga ei tohi müüa ja tuleb välja, et riik saab ikka midagi teha küll, olgugi, et kellegi arvates ebademokraatlike meetoditega ebademokraatliku valitsuse poolt.

Täpsustuseks – hinnakirjas on veel teinegi ja kallim hind. See kehtib välismaa autodele, mille mass on rohkem kui 3,5 tonni.

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused