Andres Raid: Kuidas kõike kannatavat Eesti inimest kooritakse

Repliik,
©Unsplash.com
Tühi rahakott

Meil pidi kõik hästi olema, USA-s on paanika oma 8% inflatsiooni tõttu, meil on 20% ja nagu selgub, pole ka valitsust vaja.

Mõnedel jonnakatel vanausulistel on siiski küsimusi, mis olgu siin laiemalt esitatud. Katsuge lahti harutada Eesti majanduse toimimise, tegelikult aga mittetoimimise ratsionaalsuse printsiip.

Puuküte on kuradist, pelleteid ahju ajada aga roheline ja edumeelne.

Sügisel sai euroalusetäie pelleteid (ca 975 kg) 170 euroga, täna on see 330 eurot alus. Grupp Virumaa mehi tuli kokku ja koos telliti pelletikoorem Hollandist, kokku 24 alust, terve autotäis. Kaup koos kohaletoomisega oli 130 eurot, ja tasub meeles pidada, et pelletid on niikuinii Eestist varem Hollandisse toimetatud. Ega Hollandi poodnik ka ju kahjudega kauple, lisab ikka oma väikese boonuse ja eks transport maksab ju ka. Ja ikka kokku 130 eurot alus, kahesaja euro võrra vähem, kui siit otse saab!

Ilmselt on pelletimüüjad välisfirmadega pikaajaliste lepingute ja fikseeritud hindadega seotud, neilt koorida ei anna, küll aga saab seda teha meie kõike kannatava ja vaikselt allaneelava kohalikuga. No kuskilt peab ju kasu ometi saama, oma ligimese ja üleaedse koorimise rõõm tuleb ju ekstraboonusena veel kaasa kah. Maamehed arutlevad, et riiklik RMK võiks ikka omad kõigepealt ära varustada ja ülejääki müüdagu siis kuhu iganes, meil talitatakse aga vastupidi.

Aga võib-olla on see uus mõtlemine, selle uue mõtlemise järgi poleks meil ei Viiralti tamme ega üldse ühtegi üle 60 aastast puud. Kaege ise!

VALEDE KÕRGE HIND: SAJAD MILJONID EUROD! Metsapoliitika põhitegijad väidavad musta valgeks: et Eesti mets mets vananeb ja seda tuleb palju raiuda

Ehk peitub siin ka võti meie rahvastikuprobleemi radikaalseks lahendamiseks – kui vana, siis kirvest?!

Kes ikka veel liberaalide illusoorses maailmas uitab, neile pakuks hindamiseks-vaatamiseks äsjase hindade ülevaate Eestis ja Soomes – kas küsimusi ei teki?!

 

Andres Raid
ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused