Andres Raid: määrake adresseerimiseks uus liikluspind

Repliik,
©Uued Uudised
Reaalses maailmas on siiski olemas mehed ja naised, kõik muu on suurel moel hälve. Pilt on illustratiivne.

“Tuleb välja, et Keeleinspektsioon küll töötab ja Keeleinstituutki annab oma parima, kuid keeleuuendusega tegelevad meil ka entusiastidest seadustekstide autorid riigiametites ja neid uuendusi kinnitavad oma vankumatus uuendusmeelsused riigikogulased, kel emakeelest arusaamise ja liiatigi selle mõistmisega probleeme rohkem kui küll.

Et tea teaksite, te kõnnite kus? Tänaval? Ei! Ametlikult sõtkute te kas oma jalgade või autoratastega liikluspinda, mis on selleks puhuks ette valmistatud. Milleks selline segadus ja sellised teab-kust imetud terminoloogia?!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea küll, see annab kasutajale teatava üleolekutunde selle kasutajale ja vastavasisulise teate väljastajale, sellele lisandub kindlasti ka õigustus endale ja kolleegidele oma ülimast vajalikkusest ja kaelasadanud ülesannete eduka lahendamise oskusest. Tegelikult aga solgitakse keelt, teravamad irvitavad avalikult – järgmine lõik pärineb ametlikust kirjast Viljandimaalt:

Lähiaadressi muutmisest teavitamine

Viljandi Vallavalitsus on algatanud menetluse kohanime määramiseks Mähma külas. Kohanime määramise eesmärk on määrata adresseerimiseks uus liikluspind (tänav), mis piirneb Teile kuuluva maaüksusega. Liikluspinna nimeks määratakse Sako põik.

Aadressiandmete süsteemi § 15 lg 4 koha-aadressi määramisel ruumiandmete seaduse § 48 lõikes 2 määratakse koha-aadress liikluspinna järgi, millelt on juurdepääs aadressiobjektile.

Saanuks ju ka heas eesti keeles ja arusaadavamalt!

Keelest veel. Viimasel ajal on palju räägitud mõjuvõimuga kauplemisest. Termin ise ilmus 2000-ndate alul ja imbus siia EU struktuuridest. Enne oli selge seadusesäte, mis käsitles mõjuvõimuga kauplemist, lugege nüüdset määratlust – selle alusel võib ju süüdi mõista vaat et igaühe, kes kuskil ametis ja kellelegi kuskil millegagi ette jääb…

Siin see on, jõudu peamurdmisel!

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused