Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: maailmalõpud, mida pole tulnud

-
20.02.2021
Auto lumes

Ajakirjanik Andres Raid kirjutab, et kuulsime äsja meie peavoolu-uudistest, kuidas USA uuele presidendile Joe Bidenile on kliima väga oluline ja kavas on Pariisi kliimaleppega taas ühineda, ent algallikaid abiks võttes saame hoopis täpsema ja paraku üsna kummalise pildi. Nimelt – USA president Bideni kliimakuraator John Kerry pakkus läinud reedel välja, et maailmalõpp saabubki juba üheksa aasta pärast. Kerry kõneles Müncheni konverentsil, kus tavalist kurnimängu Pariisi leppe ümber ja ammuleierdatud loosungite kõrval avaldati sellele leppele „üldist ja konkreetset“ toetust ning peaks kokkuvõttes viima emissioonide vähenemisele.

„Kolm aastat tagasi hoiatasid teadlased, et peame saavutama tulemuse, kus soojenemine oleks alla 1.5 Celsiust. See on paljude teadlaste ühine seisukoht,“ ütles Kerry. „Samad teadlased teatasid kolm aastat tagasi, et meil on jäänud 12 aastat. Nüüd oleme kolm aastat juba ära raisanud – suuresti tänu presidendile (Trumpile – toim.) ja nüüd peame saama maakera õigele rajale, et see 1,5 oleks saavutatud. Seega oleme igasuguse kahtluseta otsustava dekaadi künnisel“.

Kerry andis samasuguse intervjuu muuseas ka CBS-le. Ta teatas samuti, et kui „me isegi oleksime teinud kõik, ühinedes leppega, oleksime näinud ca 3,7 kraadist tõusu, mis on katastroofiline“. Talle omaselt ilmestas ta oma sõnavõttu „pullisitaga, milleks pole enam aega“!

Kerry teatas täiesti tõsiselt, et lumetorm ja külm, mis purustas Texases rekordeid, on “kõige selle tulemus, mida ta tahab peatada”. Ta isegi lisas veel, et kuigi saabunud on külm, siis on see uus jääaeg ikkagi soojenemise tagajärg…

Paraku ei jaga kõik kliimatsaari arvamust. Texase osariigi klimatoloog teatas, et Kerryl pole õigus, sest „kui me saame külma Arktikast, siis ei moodustu see siin, vaid see peab siia jõudma. Temperatuuri muutus tooks Texasesse hoopis mõõdukama ilma (Fox News).

Maailmalõppe on varemgi välja kuulutatud. 2017.aastal vaatas WSJ, kui kaugel olid Al Gore`i kunagised ennustused 2006.a. filmis „Ebamugav tõde“ (The Wall Street Journal).

„Endisel asepresidendil on vilets taust,“ teatas väljaanne. „Viimase 11 aasta jooksul on mr Gore ennustanud kliima soojenemist 2016. aastaks sedavõrd, et Kilimanjaro liustik kaob ja Arktika suvi saab jäävabaks aastaks 2014!!! Kõik need ennustused on osutunud valeks“.

Paanika soojenemise ümber ei ole midagi uut. 1980ndatel aastatel teatas ÜRO, et kui selle soojenemisega midagi aastaks 2000 ette ei võeta, siis tõuseb meretase sedavõrd, et paljud riigid uhutakse lihtsalt minema – nii kirjutas Robert Bradley Energiauuringute Instituudist 2018.aastal.

Muidugi on hirmud olnud erinevad – endine Briti peaminister Gordon Brown ennustas, et maailmal on kõigest 50 päeva planeedi soojakatastroofi käest päästmiseks. Läks see 50 päeva, pool aastat ja kaheksa aastat hiljem näeb maakera veel päris kobe välja.

Texasest – Texase osariigi ambitsioonikad öko-aktivistid on juba saavutanud 25% tuulikuenergia osakaalu, nüüd tuli külm ja lumetorm –  tuulikud külmusid kinni ja suur osa Texasest istub külmas ja pimedas, elektri hind tõusis 50kordseks! Kui varem sai Tesla – auto aku täis laadida 18$ eest, siis nüüd tuli välja käia 900$.

Texases on ju teadupärast määratus koguses õli ja gaasi, aga ei saa kätte, sest elekter tuli tuulikutelt ja võrk on totaalselt maas. Muide, täpselt samad mured, mis Saksamaal juba aastaid olnud.