Andres Raid: Müüme ühe euroga, tagasi ostame pooleteistkümne miljoniga! Hea tehing?

Repliik,
©Uued Uudised
Nordica – ennenägematu lennufirma Euroopas

Hea on jälgida protsesse emotsioonitu vaatlejana, vedada kokku otsi ja analüüsida tausta, võimalikke huvide ja instinktide konflikti. Oleme lugejat hoidnud kursis Nordicas ja selle lähiümbruses toimuvaga, nüüd on sellele üldpildile veel üks detail lisada. Ärileht vahendas äsja, et riigiabi 30 miljonit pole veel Nordica poole teele läinud ja see tundub olevat igati õiglane.

Asja iva tundub olevat selles, et keegi Euroopa Komisjonis ei saagi õieti aru (või lihtsalt ei viitsi?!), keda või siis mida õieti toetatakse ja kes siis seda toetust siis ikkagi sisuliselt küsib?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopas pole keegi sellist “lennufirmat” enne näinud, kus piltlikult öeldes on ärimehed ühes firmas, tehnika teises, load kolmandas, piletimüük neljandas ja kus firmas endas ei tööta ühtegi pilooti ega stjuuardessi, sest need töötavad firmas number viis, kuus, seitse jne ja on renditud justkui ajutine tööjõud. Ja lõppude-lõpuks ei teostata ka koduturul ühtegi lendu.

Müügiplatvormist ja äriplaanist paraku rääkida ei saagi, sest seda ju lihtsalt pole. Kordame taas tõsiste lennuspetside seiskohta, et CRJ-900 lennuk pole turul lihtsalt konkurentsi võimeline, sest istekoht on liiga kallis. Kui asjaosaline rahvusvaheline nn lennundusekspert Sven Kukemelk seda paberil äriplaani kiitis, siis tuleb vaid kaasa tunda. Adriasse jäljetult maetud kaheksast miljonist oleks nagu veel vähe õpitud? Aga jah, seal läks see summa jagamisele.

Tänini on kõik kulgenud täpselt vastavalt meie prognoosidele. Sisuliselt on see moodustis vist ikka pankrotis, sest Nordical pole isegi raha töötajate koondamiseks, seepärast tehti ka kõigile töötajatele 50 protsendine palgakärbe. Võta või jäta. Aga isegi selle maksmiseks pole raha.

Kuna asjade edasine kõik pole enam prognoositav ja olukord ei vasta enam mitte mingisugusele majandusloogikale, ei saa ilmselt ka enam prognoose teha. Üks senine meie arutluskäik aga on samuti õigeks osutunud – äsja sai teatavaks, et LOT-i osalus ostetakse välja. Hea (!?) tehing ju – müüdi ühe (!) euroga, tagasi ostetakse pooleteistkümne miljoniga! (LOE SIIT ja SIIT.)

Andres Raid
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused