Andres Raid Nordicast: ei kujuta ette, mida sinna äriplaani üldse oleks võimalik kokku kirjutada

Repliik,
©UU
Andres Raid

Nordica sai Euroopast riigiabi loa ja vähemalt üks asi selge. Sellele pühendatud pressikonverents kõige kõrgemal tasemel ka peetud ja mingeid kokkuvõtteid võib selle põhjal loomulikult teha – võttes arvesse muidugi ka kogu eelnevat sündmuste raja, milles suvaline püüton oma selgroo murraks. Mida uut me teada saime?

Välja võiks tuua kolm olulist punkti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks – valitsus pole senini näinud konkreetset äriplaani. Siit tuleb aga välja ju, et järelikult Nordica juht Erki Urva valetas Vilja Kiislerile oma Delfi TV-le antud intervjuus?!

Teiseks – firma on ju senini konsolideerimata ehk struktuursed muudatused on tänase päevani tegemata. Kuidas aga jagada raha  kolme erineva firma vahel jääb paraku arusaamatuks.

Kolmandaks – siiani ei teata, kuidas lahendada situatsioon LOT-ga. 12 miljonist eurost jäeti targu rääkimata ja teemaga enam kui pealiskaudselt tuttavad asjaosalised ei küsinud ka…

Teisisõnu – kõik need meie Uutes Uudistes seni avaldatud prognoosid on täitunud.

Nüüd aga pisut sisust ka.

Ei kujuta ette (ja ei kujuta ka ette palju targemad inimesed) siiani toimunud  omavaheliste vestluste põhjal, mida sinna äriplaani  üldse oleks võimalik kokku kirjutada. Tallinnast lendamiseks pole Nordica ju konkurentsivõimeline ja allhanget ei taha lennundusturul praegu mitte keegi. Kõige selle juures on meeletuks koormaks lennukipark tervelt 21 lennukiga, seejuures seisva lennukiga. Senini puudub müügiplatvorm ja üleilmne reserveerimissüsteem Amadeus.

Pressikonverentsi ülekandes sai otseselt aru, et enne nende probleemide lahendamist raha üle ei kanta ja läheb veel vähemalt üks kuu. Brüsseli luba riigiabiks on küll olemas aga pole olemas siiani (õnneks?!) valitsuse määrust. Määrus tuleb ilmselt pärast nendele  punktidele vastuse saamist, kuid kuidas kavatsetakse seda teha?

Jälgigem arenguid!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused