Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: president Kaljulaid astus Krimmi platvormil keelega miinile

25.08.2021
Eesti president Kersti Kaljulaid, Euroopa Nõukogu president Charles Michel ja Läti president Egils Levits Krimmi platvormil.

“Meie erinevate poliitikute ja võimukandjate intervjuud on tekitanud palju pahandusi ning arusaamatusi, mis kajastuvad just Vene erinevates meediakanalites.

Vene meedial on seekord taas kont hambus ja üsna tõsine – äsja toimunud Krimmi platvormil oli kohal ka Kersti Kaljulaid, kes samuti sõna võttis – see jõudiski erinevatesse Venemaa väljaannetesse ja seda on laialt tsiteeritud.

Sõnavõtt ise oli ingliskeelne ja ilmselt mõeldud avaldama muljet meie presidendist kui tähelepanelikust ning ülimalt inimlikust isiksusest, kes on lisaks laialdaste teadmistega sõjapidamise strateegiatest ja taktikatest.

Nimelt – Kaljulaid rääkis kui kandidaat teatrikooli sisseastumiseksamil, kes on kahjuks kesise andega, kuid seda suurema sooviga valituks saada. Ta kirjeldas olukorda, kus delegatsioon külastas piiri Krimmiga ja piiri juures jooksis kolmeaastane laps tähistatud miiniväljale, mis otsekui agressiooni jäänuk ja näitab agressorriigi tegelikku õõva… Kust see laps delegatsiooni juurde sattus ja miks olid ukrainlased Eesti presidendi viibimise koha miine täis pikkinud, jäi ja ilmselt jääbki küsimuseks.

Kohalikud ei tea piiriäärsetest miiniväljadest (olukord Donbassis on pisut teine) midagi, seika pani tähele ka ainult meie presidendi terav silm, sest ükski kohalik väljaanne ega Ukraina ametlik kanal pole seda intsidenti kuidagi ei kirjeldanud ega kajastanud, loomulikult on selle koha pealt vait ka meie meedia ja Välisministeerium. Äkki polegi, mida kajastada, pole olnudki?! Selline konstruktsioon tuleb ka pähe – milleks ja kellele siis seda südantlõhestavat juttu seal platvormil siis vaja oli?!

Vene meedia irvitab varjamatult ja rõõmsalt meie presidendi üle, kes näeb seda, mida mitte keegi teine ei suuda. Huvitav on muidugi ka see, kes selle idee meie riigipeale ette käis?!”

Andres Raid, ajakirjanik

Toimetuselt: Vene väljaanded möönavad, et Kaljulaid käis 2018. aastal küll sõdivas Donbassis, kuid “ilmselt olid tema läbielamised nii sügavad, et ta tõi need miiniväljad Krimmi üle”. “Видимо, впечатления трехлетней давности оказались настолько сильными, что Кальюлайд решила приписать Крыму минные поля и очереди из стариков, которые три года назад она видела возле Горловки.” (mk.ru)