Andres Raid: Rootsist küsitakse, et kas siinsed ametimehed ikka mõtlevad ka

Repliik,
- Updated
©UU
Eestis ühest küljest kärbitakse, teisalt aga laristatakse. Pilt on illustratiivne.

„Repliigi ajendiks sai Rootsist tulnud telefonikõne, kus inimesed, kes juba üle kümne aasta sealmail elanud ja end seal ka sisse seadnud, kuid hoiavad end ikka ka koduses Eestis toimuvaga üsnagi kiivalt kursis. Mälu tundub neil olevat parem kui kodueestlastel.

Küsimus, mis arusaamatust ja suisa raevukat sõnavõttu põhjustas oli lihtne – kas meie ametimehed vahel mõtlevad ka?!

Kreenholmi Manufaktuur oli teadupärast meie suurim ettevõte, selle töös hoidmist toetas isegi EU. Tuli heategija Rootsist (kust siis veel?!) Max Gabrielsson ja asus tegutsema. Ettevõte erastati, seejärel lõpetati kiirelt  pankrotiga, tööpingid ja muu likviidne vara „kadus“ kes-teab-kuhu nagu meil kombeks ja asi valmis.

Aga – vähe! Nüüd otsustati eraldada kuuldavasti veel 15 miljonit ja see oligi otsus, mis teispool merd täieliku nõutuse põhjustas – „kas teil ikka mõeldakse seal ka?!“

Tegelikult pole siin imestada midagi – oleme lugejat kursis hoidnud Nordica tegemistega ja suhteliselt hiljuti oli juttu Sven Kukemelgist, kes asus juhtima lennuettevõtet Adria… Asi lõppes sellega, et Adriasse kanditi 8 miljonit MEIE maksumaksja raha.

Küsite, kas Kukemelgi tegemis hakkas keegi uurima ka stiilis , et „kuhu papi panid“?! Ei midagi taolist – vaadake Omniva juhatust tänase seisuga ja selle ettevõtte (riigiettevõtte, muide) rahvusvahelise äri juht on… arvake kes – Sven  Kukemelk!

Äsja võisime lugeda miljonieraldustest Estonia vraki digimudeli koostamiseks. Igati õilis asi, kuid vastava temaatikaga veidi sügavamalt tegeldes selgus juba aastate eest, et rootslastel on see iidamast-aadamast tehtud! Äkki tasuks neilt küsida?!

Kes nägi hiljaaegu ka kodumaisel ekraanil näidatud Estonia filmi võis näha selle 3. ja 4. osas selle mudeli kujutist – isegi seal oli see olemas. Äkki tahetakse miljoneid millekski muuks?!

Sellist loetelu võiks jätkata, oleme vist selliste asjadega harjunud ja kahjuks ka leppinud, mõistuse säilitanud ei saa sellest aga aru – oma viga!“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused