Andres Raid: taevast sajab lume kõrval ka raha ehk uudiseid Eesti lennuärist

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Lennuk

Alles mõned kuud tagasi kirjutasime UU-s meie riikliku lennufirmaga toimuvast ja siiani on kõik julgenud sedasama trajektoori mööda, mille Estonian Airi otsustajad ette on joonistanud. Nüüd tuli uudis selle kohta, et Nordica tütarfirma võtab kasutusele uue nime ja liisib juurde seitse lennukit.

Siiani pole me lennunduse osas eksinud ja täpselt nii, nagu me mõni kuu tagasi teatasime,
jätkub skeem uue firmaga XFly. Asi tundub olevat enam kui lihtne. Peale Nordica koos võlgadega pankrotti laskmist tundub, et lastakse ka Regional Jet võlgadega pankrotti ja asi “kanditakse” XFlysse.

Küsite, miks? Vastus tundub samuti lihtne olevat. Iga uut registreeritud lennufirmat lubab Euroopa Liit üks kord maksumaksja rahakotist toetada. Toetussummade piirmäära ei ole euroliidu reeglitega ette antud.

Seega kui raha hakkab otsa saama, hakkad lihtsalt varakult uut tütarfirmat tegema. Maksumaksja aga maksab ja maksab sinna püramiidi juurde. Vaikselt ja vaimustunult. Asi oleks poolik ilma ühe olulise finessita. Nimelt kordub nende tekkivate ja kaduvate firmadega üks ja seesama nimi – Blumfeldt. Tema asutas kunagi nii Transpordi Varahalduse OÜ kui ka Nordica, millest samal päeval said Taavi Rõivase allkirjaga riigifirmad. Uue loodud firma asutas taas sama inimene…

Andres Raid
ajakirjanik

LOE LISAKS

Andres Raid: Riik surub saartevahelist lennuühendust korraldades turult välja efektiivselt toimivad ettevõtted?

Andres Raid lennufirma Nordica “lõpust”: Kas keegi kavatseb sadade miljonite raisatud raha eest vastutada?

Kommentaarid

One commentOn Andres Raid: taevast sajab lume kõrval ka raha ehk uudiseid Eesti lennuärist

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Miks meie muidu nii sõnakad justiits ja siseminister istuvad suud vett täis nagu kuldid rukkis ? Kas neile ka sealt taevast midagi tasku sajab ?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused