Andres Raid: USA-s nõutakse juba riigihümni vahetamist. Kas varsti kutsutakse meil üles hülgama “Mu isamaa…”?

Repliik,
©UU
Andres Raid

Äsja avaldas arvamust ei-keegi-lihtsalt-blogija või ükskõik-mille-mudija, vaid Lyndsey Parker ise, kes on sellise hiiglase nagu Yahoo Music`u peatoimetaja. Sõnum oli lihtne ja arusaadav – aeg on ära vahetada USA hümn, sest see „puudutab valesid tundeid“.

Äsja tõmmati muuseas maha ka hümni autori Francis Scott Lee monument. Miks mitte asendada hümn kasvõi John Lennoni surematu ja tõepoolest suurepärase „Imagine`iga”?! Vaevalt arvas Lennon, et kunagi saab ühest andekast ja maailma muusikapilti muutnud ja mõjutanud muusikust lihtsalt veoloom kellegi poliitilise kraamivankri ees!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võib olla aja küsimus, mil meil kõlab kasvõi Kadriorust samasugune üleskutse, sest ka meie hümnis on ju palju seda, mida võiks seal mitte olla?! Isamaa – no mis maa see siis ikka nii väga ära ei ole. „Vanem 1“ maa läheks pisut pikale ja sisaldaks ikka pretensiooni territooriumile. No ja jumalast on suisa patt rääkida – meie üle valvab võrdsuse sootu ja näotu jumal, kes on rassismivastases võitluses langenute ja ka muude suurkannatajate inkarnatsioon.

Äsja tähistati Jaak Joala sünniaastapäeva. Ka tema repertuaar tuleks äkki üle vaadata – kandis ta ju igasuguse valvsuse kaotanuna ette Uno Naissoo ja Juhan Saare loo „Mu Kodu“, kus ksenofoobia varjamatult ja täies alastuses paljastub: „mu pere vaid siia ju mahub, :,: mu pere jaoks ruumi on vaid.“

Aga enne läheb küll vist päike looja, kui me selle registriga ühele poole saame. Ei imestaks, kui seda juttu mõne aasta pärast täiesti tõsise üleskutsena võetakse.

Andres Raid
ajakirjanik

8 commentsOn Andres Raid: USA-s nõutakse juba riigihümni vahetamist. Kas varsti kutsutakse meil üles hülgama “Mu isamaa…”?

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Vabaduse platsi rist tuleks kohe maha võtta sest selle sümboliga orjastati meie rahvas ! Üldse tuleks avatud silmadega ringi vaadata sest kus me saame olla kehvemad kui meie iidolriik !
  Samas kõik kes on viimase 100 aasta jooksul naisi kabistanud,isegi need kes hiljem sama naisega abiellunud tuleks vähemalt 15 aastaks türmi pista ja nende ülalpidamise peaksid kinni maksma Othello,Pipi jt. etenduste vaatajad !
  See oleks meie panus ülemaailmse Marksismi vastu võitlemises,kuigi isiklikult ei mõista mis on ühist naiste kabistamisel,homondusel jne. Marksismiga ?

 • Avatar

  Tulebki muuta hümni meloodia vähemal, miks peab olema sama , mis tagurlikul soomel, meil on väga palju ilusaid isamaalisi laule, mis sobiksid hümniks

 • Avatar

  Huvitav millal neegrid jälle oma pingi peal istuma hakkavad. Milla saab valgetel ameeriklastel mõõt täis.???

 • Avatar

  Meil on väga palju ilusaid isamaalisi laule mis sobiksid Eesti hümniks, põhjendan, miks peab meil olema tagurliku soomega sarnane meloodia, kindlasti tuleb muuta

 • Avatar

  Ei vea mälu alt. Meie hümni kolmas salm Su üle Jumal valvaku oli kommunistidel hambus juba vähemalt 20 aastat tagasi. Nuh ja seeneline suutis alles mõni aasta oma patoloogilist vihkamist näidata kui ta ei suutnud 1minut ja 42 sekundit muusikat kuulata.

 • Avatar

  Kui valge isamaad,keelt, kultuuri ja traditsioone armastav inimene on pehmo ja riiki juhivad arad mökud siis nii lähebki. Ka eestis.

  • Avatar

   Kahjuks on sul tuline õigus. Kõik see ajaloo ümberkirjutamine ja kultuuri hävitamine mis mandunud Läänemaailmas täna toimub, toimub ainult ühel põhjusel – sest rahvas laseb sellel toimuda. Inimesed on sellega rahul ja nii lähebki. Marksistid märatsevad, ametivõimud aitavad igati kaasa ja tavaline inimene istub oma rotimentaliteediga värisedes kodus, lootes, et ehk läheb see katsumus temast mööda. Mõtlemata, et tema argus täna maksab tema laste tuleviku homme. Kahjuks peab see paika ka Eestis.

 • Avatar

  Kui mälu palavuses alt ei vea, siis on ju isegi olnud mõned head aastad tagasi progresiivkunstnike hulgas jutuks et meie hümn ei kõlba kuskile.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused