Andres Raid: USA-s nõutakse juba riigihümni vahetamist. Kas varsti kutsutakse meil üles hülgama “Mu isamaa…”?

Repliik,
©UU
Andres Raid

Äsja avaldas arvamust ei-keegi-lihtsalt-blogija või ükskõik-mille-mudija, vaid Lyndsey Parker ise, kes on sellise hiiglase nagu Yahoo Music`u peatoimetaja. Sõnum oli lihtne ja arusaadav – aeg on ära vahetada USA hümn, sest see „puudutab valesid tundeid“.

Äsja tõmmati muuseas maha ka hümni autori Francis Scott Lee monument. Miks mitte asendada hümn kasvõi John Lennoni surematu ja tõepoolest suurepärase „Imagine`iga”?! Vaevalt arvas Lennon, et kunagi saab ühest andekast ja maailma muusikapilti muutnud ja mõjutanud muusikust lihtsalt veoloom kellegi poliitilise kraamivankri ees!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võib olla aja küsimus, mil meil kõlab kasvõi Kadriorust samasugune üleskutse, sest ka meie hümnis on ju palju seda, mida võiks seal mitte olla?! Isamaa – no mis maa see siis ikka nii väga ära ei ole. „Vanem 1“ maa läheks pisut pikale ja sisaldaks ikka pretensiooni territooriumile. No ja jumalast on suisa patt rääkida – meie üle valvab võrdsuse sootu ja näotu jumal, kes on rassismivastases võitluses langenute ja ka muude suurkannatajate inkarnatsioon.

Äsja tähistati Jaak Joala sünniaastapäeva. Ka tema repertuaar tuleks äkki üle vaadata – kandis ta ju igasuguse valvsuse kaotanuna ette Uno Naissoo ja Juhan Saare loo „Mu Kodu“, kus ksenofoobia varjamatult ja täies alastuses paljastub: „mu pere vaid siia ju mahub, :,: mu pere jaoks ruumi on vaid.“

Aga enne läheb küll vist päike looja, kui me selle registriga ühele poole saame. Ei imestaks, kui seda juttu mõne aasta pärast täiesti tõsise üleskutsena võetakse.

Andres Raid
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused