Andres Raid: veel kord Nordicast. Ja mitte ainult

Repliik,
©Uued Uudised
Tallinna lennujaam

“Teeme tasa ühe endapoolse tegematajätmise ja see, et seda pole ka teinud meinstriim, pole meile mingiks õigustuseks.

Vaatame nüüd kogu asjale pisut teise nurga alt. Miks me pole seda senini juba teinud? See küsimus on pigem retooriline meie puhul küll aga oleksid võinud oma hinnangu anda kompetentsed ametnikud – kuid kust neid võtta?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigi poolt sisse pandud põhikapital on Regional Jeti puhul  2600 eurot. (Vaata tabelit allpool). Küsimus tekib iseenesest – kuidas sai siis selle LOT-le anda (sisuliselt ju kinkida!),  ehk 49 protsenti 1 euroga!? Hind peaks olema ju loogiliselt võttes 1 274 eurot.

Kui nüüd müüdi – anti  aktsiad 1 euroga, siis tähendab see sisuliselt ju seda, et firma oli pankrotis ja ei maksnudki enam midagi. Või siis äkki oli lugu hoopis banaalsem ja  sel juhul varastati sisuliselt riiki või tehti riigile lihtsalt külma.

Samas jällegi küsimus üleval – kuidas siis 2 aastaga läks see 49 protsenti aktsiatest 11 miljonit korda kallimaks?! Muutus see summa ju 11 000 000 euroks ja seda  summat nõuabki nüüd LOT. See on ju küll  ennekuulmatu tõus, sellist aktsia hinna tõusu pole olnud ilmselt kunagi mitte kuskil maailmas.

Sellist juttu saaks tegelikult rääkida vististi küll mõne usu- või muu sekti liikmetele. Sellist tõusu aga saaks vist uurida ainult prokurör, sest see 11 miljonit  eurot  peab tulema ilmselt kuskilt mujalt. Mõelge ise – firma on ju ise sisuliselt pankrotis ja vara tal ju ka ei ole. Ainult paberid ja litsents.

Aga jääme arenguid ootama – enne veel üht mõttekäiku väike ekskurss mitte nii ammusesse minevikku – praeguse „mittelendamise“ taustal võib olla isegi tahtlikult irooniline.”

Andres Raid, ajakirjanik

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused