Andrus Ansip kriisinõustajaks? Kriisiaeg nõuab poliitikutelt selgroogu, mitte reformierakondlikku peenhäälestust

Repliik,
- Updated
©AFP/Scanpix
Andrus Ansip.

Kui mõni inimene on oma usaldatavuse siseriiklikult maha mänginud, siis temaga on raske ühes paadis sõuda.

Äripäeva direktor Igor Rõtov soovitas ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast, et kriisikomisjon peaks ajutiselt kaasama inimesi ka “varupingilt”, pakkudes välja ekspeaminister Andrus Ansipi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna käesolevat kriisi on raske prognoosida, tuleb toetuda eelnevatele kogemustele teistes majanduskriisides, leidis Rõtov, lisades, et eriolukorrast tuleneva majanduslanguse leevendamiseks võiks kaasata protsessi inimesi nagu Andrus Ansip, kes oli 2008. aasta majanduslanguse ajal peaminister.

Kas on mõtet kriisilahendustesse kaasa tõmmata “viie-rikkaima-riigi” ekspeaministrit, kelle valitsuse kohta kirjutasid Soome ajalehed: “Ajal, mil Eesti valitsus majanduskriisis oma rahva hülgas, võttis Soome hõimuvelled vastu ja pakkus neile tööd”? Just Ansipi kriisiaegadel lahkusid inimesed Soome, sest see oli ainus võimalus maksta siinseid ülisuuri ja pidevalt kasvavaid sooja- ja muid arveid.

Praegune valitsus on võtnud eesmärgiks kasvõi laenude toel vähendada kriisi mõju ettevõtetele ja kodanikele, samas kui Ansip otsustas riigieelarve tasakaalu nimel jätta kõik majandusraskused inimeste kaela, andis pankadele võimaluse kodusid ära võttes oma raha hättasattunutelt kätte saada ning tegi tuhanded inimesed aastateks vaesteks ja võlglasteks. Mida selliselt ekspeaministrilt õppida?

Veebruari algul Brüsselis käinud EKRE inimesed kohtusid volinik Ansipiga ja küsisid talt Eesti põllumeeste võrdsustamise kohta vanade liikmesriikide farmeritega. Ansip vastas, et Eesti on niigi küllalt saanud ja soovitas Brüsselile survet mitte avaldada, muidu jäävat Balti põllumehed praegusestki ilma. “Fooliumimütsi peas polnud, aga seemneid oli ta kindlasti söönud,” arvas üks kohtumisel osalenutest. Kas Eesti vajab nii selgrootut inimest kui on Ansip, kriisi lahendama?

Praegune olukord võib nõuda lahendusi, mis on kasulikud Eestile, kuid võivad Brüsseli kulmu kipra kiskuda. Eesti valitsus otsustas lasta riigieelarve miinustesse ja tegi mitmeid teisigi otsuseid, millele tuli heakskiit tagantjärele – Euroopa Komisjon kiitis nädala alguses heaks kaks Eesti riigiabikava Eesti majanduse toetamiseks seoses koroonaviiruse puhanguga.

Reformierakonna poliitikud on narruseni eurotruud ja Brüsseli ees lömitavad limukad, kes ei tee sammugi, enne kui EL pole rohelist tuld vilgutanud – neist pole kiireid otsuseid nõudvas kriisis mingit abi. Seda enam, et Euroopa Liit on selles kriisis oma jõuetust, aeglust ja võimetust üles näidanud. Sealt heakskiitu oodates jääks Eesti kriisile igas mõttes jalgu.

Reformierakonna eelmise kriisi poliitika oli suurelt jaolt vastupidine kui on tänase valitsuse oma. Ja ega poliitoravad midagi õppinud pole – nad peenhäälestavad siiani “kuivalt”kõike, kuigi juhtpult pole ammugi enam nende käes.

Opositsioon peaks koostöö toimimiseks ise muutuma, mitte nõudma muutumist valitsuselt. Riigikogu esimees Henn Põlluaas soovitas Reformierakonnal leppida sellega, et praegune valitsus viib ellu enda, mitte opositsiooni poliitikat.

Kui “varupink” soovib praeguses kriisiregulatsioonis kaasa lüüa, siis spetsialisti tasemel, mitte aga oma poliitilisi visioone valitsusele peale surudes. Andrus Ansip aga pole isegi mitte spetsialist – kui, siis selgrootuse alal.

7 commentsOn Andrus Ansip kriisinõustajaks? Kriisiaeg nõuab poliitikutelt selgroogu, mitte reformierakondlikku peenhäälestust

 • Avatar

  aeg panna ekraanidele klaasipuhastid. . .
  Ning korraliku inimesena ikka hobuse/lehma/koeras6nnikut saata sellistele.

 • Avatar

  Antsipi kaasamine kaesoleva kriisi lahendamisele oleks mottetu kui mitte seda nimetada lausa vastutustundetuks riigi kahjustamiseks.Suur osa meie inimestest ei tea tema osalusest Tartu Kommertspanga volausaldajatele kahju tekitamisest pankrotihaldurina soodustades enda aripartneril soodsalt kokku osta volanoudeid ja saada majanduslikku kasu teiste volausaldajate arvel.Ta on alati soovinud ara kasutada kriisisituatsioone “oma kamba” kasuks.Tana soovib ta jalle saavutada suuremat mojuvoimu lootuses, et tema eelnevad teod ja lubadused on nooremale ja vaheminformeeritumale polvkonnale teamata.

 • Avatar
  Mati Talumaa

  Kahju,et see nn.uudis ei ole aprillinali!

 • Avatar

  Kutsuge, jah, kits kärneriks…!

 • Avatar

  Seda õnnetust pole küll Eestile rohkem vaja, et Tõnismäe 9 bande kuskile ligigi lasta. Kui siis lauta sõnnikut kühveldama- see on neile nii vaimselt kui füüsiliselt jõukohane.

 • Avatar

  Vaadake- Ansip pole enam ammu Eesti eest võitleja, ta pole seda ilmselt kunagi olnudki, alates hundikoerI tudengite peale suunates.Aga kes ta siis on? Olles nii kaua Eesti peaminister, osaledes
  Bildenbergi ja Davosi kinnistel nõupidamistel,mille kohta puudub igasugune avalik info- siis väidan, et tegemist on massoonlusest lahkunud ja illuminaatide poolt juhitud maailamasalavalitsuse liikmega ja selle heaks töötava isikuga. Ta teenib hoopis muid isandaid, neid kes selle eest lahketl suuri summasid jagavad, samuti aunimetusi ning sooje toole.(meenutuseks kuidas Mart Laarile anti auhinnaks 1 milj krooni- viinud läbi valesti korraldatud varade tagastamised ja lausa riisumised, põllumajanduse lauslõhkumise!)
  Ma ootan väga aega, kus ometi ükskord hakatakse kõrgpoliitikuid ka vastutusele võtma ja lausa vangi panema nende poolt vastu võetud rahvast ja riiki kahjustavate ostuste eest. See PEAB OLEMA AEGUMATU KURITEGU KOOS REAALSETE KARISTUSTEGA!

 • Avatar

  Kummaline, kuidas Eesti tippmajandusajakirja juht ei taipa tolkugi majandusest, sest soovitada Unsipit on ikka totaalne fiasko. Mul pole midagi selle vastu kui Rõtov oskaks Eestist leida inimesi, kes tuleks nõu ja jõuga appi, aga Ansip on küll see viimane. Eks see ütleb Rõtovi enda kohta paljugi. Äripäev pole ammu enam masside ajaleht, seega sõltub selle finantseerimine mingitest “alternatiivsetest allikatest” ja seega peab see info vastama teatud tingimustele. Aga nii nagu Änsip on ka Rõtov selgelt eilne päev. Maailm on muutunud ja muutub pöörase kiirusega, kus need “eila targad” näivad kui fooliumimütsiga skulptuurid muuseumis.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused