Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Annika Laats Aasta naine? “Isa, anna neile andeks, sest nad ei tea, mida nad teevad!”

31.01.2021
Piibel hoiatab, et Jumala nimel levitatakse palju väärõpetusi. (Foto: Scanpix)

Annika Laatsi tegelikust sallimatust palgest on kirjutanud Isamaa poliitik ja eksminister Riina Solman ja oma sõna lisab kristlasest poliitikavaatleja Harri Kingo.

“Miks Annika Laats on äkki meil aasta naine? Tsiteerin Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helviku sõnu:
„Annika on inimene, kes ühendab. Kindlasti on tema näol tegemist ühe Eesti praegusaja suurima mõtleja ja vaimse teerajajaga. Tema empaatiavõime ja tolerantsus, inimlikkuse mõõde ja hea sõna mõjuvad kriisiajal ühiskonnale pehmendava palsamina.”

Kahjuks on nii, et aasta naiseks sai hingekarjane ja jumalasulane, kes pole vaatamata oma pikale staažile oma ametis mõistnud Jeesuse õpetusi. Tal on diplom ja amet, kuid need kaks ei anna kokku Jeesuse õpetatu mõistmist. Võin seda öelda päris veendunult, sest olen korduvalt eri artiklitest tema väärmõistmisest kantud seisukohti lugenud.

Kui ma Annika Laatsi vääruse kokku võtan, siis Annika Laats on Jeesuse selge ja puhta armastusõpetuse asendanud kaasaja liberaalse ideoloogiaga. Ta ei oska nende kahe vahet ei näha ega mõista. Aga vahe nende kahe vahel on lausa laiuv kuristik.

Ma ei tahaks siin uuesti üle korrata oma varasemat ja sisulisemat kriitikat Annika Laatsi väärate ja Jeesuse õpetustega vastuolus olevate arusaamade aadressil – jutt läheks veidi pikaks ja teoloogiliseks. Tunnistan tõtt – üha ja uuesti tagasi pöörduda Annika Laatsi arusaamatuste puntra juurde pole mulle ammu enam huvitav. Ma tõesti ei viitsi üha ja uuesti tegeleda jamaga.

Teine pool asjast on aga Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helviku täiesti ebakohane, otse arutu Annika Laatsi ülistamine. No tõesti – kuidas saab olla Eesti praegusaja suurim mõtleja ja vaimne teerajaja keegi, kes pole mõistnud Jeesuse õpetatut? Kes neid õpetusi oma arusaamatuses totaalselt moonutab? Otse väärastab ja seda väärastumist rahva seas levitab?

Head ajakirjanikud – otse ja siiralt teile: kui te tõesti ei jaga kristlusest, Jeesuse õpetustest ja teoloogiast mitte muhvigi, olge palun vait ja ärge kirjutage suuresõnalisi täielikke lollusi. Seda on valus ja piinlik lugeda. Minu ja ma usun, et iga kristlase jaoks on selline ühe arutu eksija ülistamine vaid ajakirjanikku ja tema ajakirja naeruväärseks tegev. Rääkimata sellest õnnetust üleshaibitust enesest.

Õnneks pole Anne & Stiil siiski meie teoloogilise mõtte lipulaev, vaid üksnes tavaline naistekas. Võtke seal toimetuses teadmiseks: kuulutata Annika Laats meie kaasaja vaimse mõtte emaks on sama tark, kui kuulutada meie kaasaja vaimse mõtte isaks Juudas Iskariot.

Aga olgu sellega. Lihtsalt kordan siin lõpetuseks Jeesuse sõnu: “Isa, anna neile andeks, sest nad ei tea, mida nad teevad!”