Ärapanemine ei kao kuhugi isegi kriisiolukorras

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Viirusevastased desinfitseerimistööd

Mõne poliitiku ja meediatähe soov praeguses olukorras profiiti lõigata, on pehmelt öeldes tülgastav. Urmas Paet või Valdo Randpere jt meedia võiks ometi kaine mõistuse säilitada.

Eile sattus Raadio 2 eetris olnud poliitikasaadet juhtima tuntud liberaal Vilja Kiisler. Muu hulgas ütles ta olukorda analüüsides, et jumal tänatud, nüüd ei kakle keegi enam maailmavaadete pärast, piltlikult väljendades on konservatiivid ja liberaalid on teineteisele käe ulatanud, nagu kunagises J.M.K.E. laulus „Tere, perestroika!“ tegid seda punkar ja miilits. Vilja Kiisler tahtis ikka oma liistude juures mängida, aga milleks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikkus on muidugi sellest idealismist kaugel. Europarlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et sarnaselt Soomele ja Saksamaale peaks ka Eesti koroonapiirangute rakendamisel mõõdukas olema, rääkides sellega vastu meditsiinispetsialistidele, kes onn valitsuse samme ainuõigeks pidanud. Samuti on hädas Valdo Randpere mures, et Eesti jääb üksi, tuues kõrvale hoopis teistsuguse lähenemisega Rootsi näite.

President Kersti Kaljulaid, kes iga väiksemagi asja peale oli varmas sõna võtma, et valitsusse kuuluva EKRE poliitikuid siunata, siis seekord olin tal suu mitu päeva vett täis ning tegi oma jällegi dotseeriva avalduse siis, kui sellele mitmel pool meedias, sealhulgas sotsiaalmeedias, tähelepanu pöörati. Kaljulaidi pöördumisest jäi kõlama see, et inimesed ei peaks ootama kokku kutsutud kriisikomisjoni korraldusi, vaid otsustaks ise.

Kui praeguses kriisiolukorras on mõistlik seljad kokku panna, siis tegelikult paistiski see välja ka läinudnädalases infotunnis Riigikogus, kus opositsioon väga ministreid ei ramminud. Kuid arvata on, et mida rohkem kriisiga ära varjutakse, seda enam pöördutakse vanasse vakku tagasi.

Naastes Vilja Kiisleri juurde, siis oli tähelepanuväärne, et tema kui tuntud ekrevihkaja leidis kiidusõnu rahandusminister Martin Helme kohta, kes nägi juba varakult ette majanduskriisi saabumist ja astus selle vastu vastavaid samme. Kiisler muidugi ei olnud selles kiitmises kuigi originaalne, sest Martin Helme tarmukas tegevus pingeolukorras on silma paistnud ja heaks kiidetud paljudele, sealhulgas isegi Eesti Pangale.

See, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on nõudnud karme samme juba varem, on samuti vaatlejate arvates olnud õige lähenemine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused