Ärmatamisprofessor asub Tartu Ülikoolis vasakpoolset ajupesu korraldama

Repliik,
Mees, kes oskas kodumaal kogu oma poliitilise kapitali maha mängida.

Üks värske uudis väidab, et  tuleva aasta jaanuarist saab president Toomas Hendrik Ilvesest digiajastu demokraatia külalisprofessor Tartu Ülikoolis.

Kõigepealt on täppi läinud väide, et Ilves on oma kodumaal tõesti külaline, ja suuresti mitteoodatud. Teisalt tekib mõte, et millised vasakliberaalsed luulud on nüüd siis mõiste “digiajastu demokraatia” alla sätitud? Karta on, et ei midagi mõistlikku, sest ainet annab ju globalist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rektor Toomas Asser ütleb Ilvese-taoliste kutsumise kohta: “… saaksid oma maailmavaate ning eriilmeliste teadmiste ja kogemustega avardada ülikooli tegevusvälja ja meie üliõpilaste õpikogemust”,  ning Ilves ise soovib oma külalisprofessuuri tegevuses keskenduda digiajastu mõjul toimunud ühiskondlike muutuste käsitlemisele.

Tema hinnangul on maailm viimastel aastatel läbi teinud olulisi muutusi terves ühiskondlikus ülesehituses. „Sotsiaalmeedia ja valeuudiste levik on mõjutanud liberaaldemokraatia alustalasid nagu sõnavabadus ja vabad valimised, ent see toimub paljude jaoks märkamatult,” sõnas Ilves.

Kahjuks esindab Ilves ise ainult ühte maailmavaadet ja sotsialistina veel eriti vasakpoolset, seega on Tartu Ülikoolis oodata järjekordset ajupesu koos valeuudiste leviku ja sõnavabaduse ähmastamisega. Kas on ikka mõtet lasta “ärmatamisprofessorit” kasvavat noorsugu õpetama? Tartu Ülikool aga astus oma järjekordse sammu marksistlike ülikoolide suunas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused