Astrid Kannel – “õige” meedia kontsentraat

Repliik,
©Uued Uudised
Reformierakond esindab just sellist maailmavaadet, kus Ungari sirgeseljalisus on suur patt Brüsseli ees, ja ERR järgib seda kurssi.

Sotsiaalmeedias kommenteerib poliitikavaatleja Harri Kingo kriitiliselt saadet “Välisilm”, kus reporter Astrid Kannel intervjueeris Ungari välisminister Peter Szijjartot.

“Eile oli meil võimalus jälgida ETV-s Astrid Kanneli intervjuud Ungari välisministriga. Astrid Kannel oli väga piltlik ja selge näide meie nn. peavoolu ajakirjanduse väga kitsalt ühesest meelestatusest, info mittevaldamisest ja seeläbi täielikust ebaprofessionaalsusest. Kannel on sellisena lausa meie “õige” ajakirjanduse kontsentraat: tal on peas vaid üks “õige” ideoloogia ja sellest lähtusid ka tema niiöelda “teravad küsimused.”

Need küsimused osutusid kahjuks täiesti ebaprofessionaalseteks, sest Kannel ei vallanud rahvusvahelise elu temaatikat. Ta valdas hästi vaid meie ajakirjanduse enda produtseeritud klišeesid. Nende kokkuvõtte esitas Kannel kohe intervjuud sissejuhatavas sõnavõtus, kuid neist klišeedest olid kantud ka tema küsimused Ungari välisministrile.

Nii juhtuski, et Kannel oli saates mitte sedavõrd ajakirjanik, kui oma piiratud arusaamadega liberaalse demokraatia ruupor. Nii piiratud, et Ungari välisminister oli korduvalt lausa hämmingus, et kust see Astrid Kanneli küsimuste rumalus küll tuleb!

Peter Szijjarto oli korduvalt sunnitud Kanneli rumalaid eeldusi ja väiteid väga otsesõnu korrigeerima. Minul vaatajana oli piinlik meie ajakirjanduse, konkreetselt ETV väliskommentaator Kanneli taseme pärast. Kannel oma küsimustega ja Ungari välisminister oma vastustega – nad olid öö ja päev. Pimedus ja valgus.

Kannel elab meie kohaliku liberaalse ajakirjanduse väga väikeses ja ise kokku konstrueeritud mullis ning oskab vaid sellest piiratusest oma küsimusi küsida. Ungari välisministri pilt ning arusaam asjadest maailmas oli silmnähtavalt avaram. Oli tõesti häbi kuulata Astrid Kanneli ideoloogiliselt väga piiratud, väga kindla suunaga ning provokatiivsusest pooleks rumalusega ajendatud küsimusi. Neis avaldus meie kohalike liberaalsete ajakirjanike maailmapildi hälbimus ja mannetus.

Positiivne moment saates oli, et Ungari välisministri selgitused Astrid Kannelile olid küsijale vaatamata väga selged, loogilised ja pilti maailmast avardavad.”

Kommentaarid

2 commentsOn Astrid Kannel – “õige” meedia kontsentraat

  • Avatar

    Lisaksin siia veel ühe “ajakirjaniku”. Kiisleri hala sellest, kuidas teda kui “teisitimõtlejat” Eestis peksta ja vägistada tahetakse ja kõige selle koleduse taga on perekond Helmed.
    Klipp on küll Põhja Saksa Uudistest, kuid sama hala kanti üle ka Saksa suurimas uudistekanalis Esimene”.

    https://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/zapp/Estland-Rechtspopulisten-greifen-Medien-an,estland796.html

  • Avatar

    Nõus artikli autoriga, tõesti piinlik oli. Ja see ka õige, et hea oli kuulata ja teada saada Ungari tervemõistuslikult aetavast poliitikast otse allikast. A. Kanneli rünnakud ja rumalad süüdistused tõstsid veelgi esile sotsialistide-liberaalide silmakiralikkust ja valelikkust.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused