Astrid Kannel – “õige” meedia kontsentraat

Repliik,
©Uued Uudised
Reformierakond

Sotsiaalmeedias kommenteerib poliitikavaatleja Harri Kingo kriitiliselt saadet “Välisilm”, kus reporter Astrid Kannel intervjueeris Ungari välisminister Peter Szijjartot.

“Eile oli meil võimalus jälgida ETV-s Astrid Kanneli intervjuud Ungari välisministriga. Astrid Kannel oli väga piltlik ja selge näide meie nn. peavoolu ajakirjanduse väga kitsalt ühesest meelestatusest, info mittevaldamisest ja seeläbi täielikust ebaprofessionaalsusest. Kannel on sellisena lausa meie “õige” ajakirjanduse kontsentraat: tal on peas vaid üks “õige” ideoloogia ja sellest lähtusid ka tema niiöelda “teravad küsimused.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Need küsimused osutusid kahjuks täiesti ebaprofessionaalseteks, sest Kannel ei vallanud rahvusvahelise elu temaatikat. Ta valdas hästi vaid meie ajakirjanduse enda produtseeritud klišeesid. Nende kokkuvõtte esitas Kannel kohe intervjuud sissejuhatavas sõnavõtus, kuid neist klišeedest olid kantud ka tema küsimused Ungari välisministrile.

Nii juhtuski, et Kannel oli saates mitte sedavõrd ajakirjanik, kui oma piiratud arusaamadega liberaalse demokraatia ruupor. Nii piiratud, et Ungari välisminister oli korduvalt lausa hämmingus, et kust see Astrid Kanneli küsimuste rumalus küll tuleb!

Peter Szijjarto oli korduvalt sunnitud Kanneli rumalaid eeldusi ja väiteid väga otsesõnu korrigeerima. Minul vaatajana oli piinlik meie ajakirjanduse, konkreetselt ETV väliskommentaator Kanneli taseme pärast. Kannel oma küsimustega ja Ungari välisminister oma vastustega – nad olid öö ja päev. Pimedus ja valgus.

Kannel elab meie kohaliku liberaalse ajakirjanduse väga väikeses ja ise kokku konstrueeritud mullis ning oskab vaid sellest piiratusest oma küsimusi küsida. Ungari välisministri pilt ning arusaam asjadest maailmas oli silmnähtavalt avaram. Oli tõesti häbi kuulata Astrid Kanneli ideoloogiliselt väga piiratud, väga kindla suunaga ning provokatiivsusest pooleks rumalusega ajendatud küsimusi. Neis avaldus meie kohalike liberaalsete ajakirjanike maailmapildi hälbimus ja mannetus.

Positiivne moment saates oli, et Ungari välisministri selgitused Astrid Kannelile olid küsijale vaatamata väga selged, loogilised ja pilti maailmast avardavad.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused