Ave Maria Blithe: Kersti ja konid

Repliik,
- Updated
Toimekas president annab suitsukonide korjamisega prügikoristusse suure panuse – justkui elav prügiauto töötaks. Pilt on illustratiivne.

“Kujutage ette minu ehmatust, kui täna hommikul arvutit avades silmasin pilte meie kõigi kallist Kerstist, kes rentslis roomab. “Ou mai gaad – mis on juhtunud?” mõtlesin ma. Metanool? Rahamured?

Õnneks siiski mitte. Ilmneb, et tegemist oli hoopis mingi kommunistliku laupäevakuga ja maailmaparandamispromoga. Kuna meie kallis Kersti tunneb end ketsides ja dressides ju alati kõige kodusemalt, siis pole imestada, et ta sellest vabaõhuüritusest nii innukalt osa võttis. Oma 15 minutit vähemalt. (President Kersti Kaljulaidi 15 minuti koristus)

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pressiteade väidab, et (ja ma tsiteerin faktikontrolli ennetades) et “krapsakas riigipea noppis veerand tunniga Pärnu Rannapuiesteel pea 150 suitsukoni”. No on ikka nobenäpp! Nii tubli koristaja oleks tulnud suvel maasikapõldudele appi saata, oleks paari tunniga peenrad mammudest puhtad! Ehk saab nüüdki veel ta annet kasutada kartulivõtmisel?

Kujutage ette, kui kõik riigipead nii toimekad oleks. Meie oma (Donald Trump – toim.) pole ma Valges Majas kunagi dressipükstes näinudki! Rääkimata selle ees pargis koerte järgi koristamas. Ei! See onu ajab ainult raha taga nagu jänkid ikka – majanduskasv, töötute arvu vähendamine, palgatõusud ja muu sihuke materialistlik möga. Isegi ühtegi uut sõda pole suutnud oma ametiajal alustada, hoopis mingid Lähis-Ida rahulepingud ja muu sihuke tühi-tähi. Aga noh, eks igaühel omad hobid. Erinevus rikastab.

Korraks tabasin end küll ka selliselt uitmõttelt, et ega ometi pole tegemist mingi MK Ultra programmi alandusriitusega, sihuke traumapõhine ajupesu, nagu neile telgitagustele niiditõmbajatele omane on, et käsutäitjaid ohjes hoida…

Aga õnneks raputasin end sellest jubedast stsenaariumist kohe õlgu väristades vabaks. Usun, et tema senised akolaadid nagu Aasta Eurooplase tiitel 2009. aastal, George Sorose loodud Avatud Eesti Fondi autasu 2014. aastal ning tänavune LGBT Ühingu Vikerkaare Kangelase tiitel on piisav, et temast saab tubli ja hinnatud Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk nn Maailma Rikaste Riikide Klubi peasekretär.

Eesti president Kersti Kaljulaid võib kandideerida 2021. suvel vabanevale Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk nn maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale. 

In 2009, European Movement Estonia awarded Kaljulaid with the European of the Year title.[42]
In 2014, the Open Estonia Foundation awarded her the Award of Unity for her analyses and comments explaining the function of European Union for Estonian audiences.[43]
In 2020, the Estonian LGBT Association awarded her the Rainbow Hero Award (vikerkaarekangel), for her public support of the queer community in Estonia. [44]

Esiteks – Eesti ongi nüüd ju viie rikkama riigi hulgas…
Teiseks – parafraseerides tuntud hüvastijätu palvet – “Brüsselist oled sa tulnud, ja Pariisi pead sa saama. Aamen.”

Ave Maria Blithe Ameerikast

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused