Brexit tegi Euroopa Liidu eelarvesse suure augu, mis tähendab koomale tõmmatavat püksirihma

Repliik,
©Uued Uudised
Koroonakriis on Euroopa Liidu eksistentsi tugeva kahtluse alla pannud . Pilt on illustratiivne.

Brüsselil EKRE eurosaadikul Jaak Madisonil külas käinud Uute Uudiste meediainimestel õnnestus nii temalt kui ka Eesti euroametnikelt kuulda infot, et kokku panna pilt praegu EL-is toimuvast.

Brexiti järel järel tekib Euroopa Liidu rahastuses 12 miljardi euro suurune eelarveauk ja seda igal järgneval aastal. Sestap üritati britte iga hinna eest kinni hoida või proovitakse neid nüüd siduda EL-ga nii tugevalt, et lahkulöönud maksaksid ka edaspidi erinevate meetmete kaudu võimalikult palju, katmaks nende tekitatud puudujääki. Seega pole asi mitte sedavõrd tasakaalustatud kaubandussuhetes, kuivõrd Brüsseli soovis panna britid nende “süül” tekkinud rahapuudust leevendama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tänavu maksid britid oma osa ära, kuid järgmisel aastal on EL hädas, sest selle augu täiteks pole raha kuskilt võtta. Britid ei soostu EL-i lüpsilehmaks olema ja tahavad edaspidi ise kõige üle otsustada, arendades vaid vastastikku tulusat koostööd ilma EL-ile kopsakat valuraha maksmata. Kui britid saavad kaubandusleppe USA-ga korda, siis on neil selgatagune tugev, seda enam, et otseleppeid on pakkunud ka Uus-Meremaa, Kanada ja Austraalia.

Võimalustena EL-i eelarve tasakaalustamiseks on pakutud sissemaksete protsendi kasvu liikmesriikide SKP-st või siis kulutuste kärpimist, mis tähendab ka paljude projektide rahastamise koomaletõmbamist või koguni katkestamist. See puudutab ka Rail Balticut.

Selles osas on RB-l konkurent Poola näol, kes tahab eurorahasid siseriikliku, sealhulgas ka põhja-lõunasuunalise rongiliikluse võrgustiku arendamiseks, võttes Rail Balticut vaid selle ühe osana. Pärast Soome huvi langemist võib kallis ja raiskav RB suurest jääda Balti riikide eralõbuks. Poola lobby aga suudab ilmselt konkurentsis eurorahad RB-lt endale ära tõmmata.

Brexit andis EL-ile suurema hoobi, kui sellest rääkida tahetakse. Ühe suure netomaksja kadumine paneb ühise rahakoti päris rängale dieedile. Praegustel eelarveläbirääkimistel on Brexiti-augu täitmine üheks peamistest teemadest ja toimivaid lahendusi eriti ei ole.

3 commentsOn Brexit tegi Euroopa Liidu eelarvesse suure augu, mis tähendab koomale tõmmatavat püksirihma

 • Avatar

  Suurbritannia tegi meilegi siis ilmselt SUURE TEENE oma lahkumisega…!
  Ja jõudu poolakatele jevro-rahade eest võitlemisel…!

  Raudtee on tore ja mugav asi küll, kuid ainult Tartu kaudu (olemasolevale trassile) !!

  Oma maad ei lase ära narrida !!! Muidu tuleb uus “balti kett”, metsade-soode-ja-rabade kaitseks !!!

 • Avatar

  Alustagu kasvõi sellest, et lõpetavad igakuised kolimised Strasbourg’i. See kolimine on nii napakas, et kõnevõime kaob kui mõtled 😀 seejärel, nagu igal pool, hakaku pihta nn riigireformiga, bürokraatide armee on meeletu jne, jne

 • Avatar

  Laiali saata see bolsevistlik värdmoodustis ja kiiresti.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused