Uued Uudised

Brexiti-leppe ja uue USA presidendi tulevik on endiselt nagu siil udus

TOPSHOT - Britain's Prime Minister Boris Johnson (L) is welcomed by European Commission President Ursula von der Leyen (R) in the Berlaymont building at the EU headquarters in Brussels on December 9, 2020, prior to a post-Brexit talks' working dinner. - EU chief Ursula von der Leyen welcomed Britain's Prime Minister Boris Johnson to her headquarters in Brussels on December 9, 2020, for talks on saving post-Brexit trade negotiations. At Johnson's suggestion, he and von der Leyen removed their anti-Covid facemasks briefly and posed for photographers at the Berlaymont building before heading in for a working dinner. (Photo by Olivier HOSLET / POOL / AFP)

Praegu paistavad välispoliitilistes kajastustes silma kaks kergelt hüsteerilist momenti, milleks on Joe Bideni oodatav ametisseastumine ning EL-i ja Suurbritannia Brexiti-lepe.

Massimeedia edastab üksteise järel teateid selle kohta, kuidas Biden määrab ametisse oma administratsiooni liikmeid, kuid praktiliselt puuduvad põhjapanevad kinnitused, et Biden on reaalselt presidenditooli kätte võitnud. Tema ametisseastumise päev ligineb kiiresti, aga kohtuvaidlused, millest ka eriti ei räägita, takistavad endiselt lõpptulemusi välja kuulutamast.

Brexiti osas üritab meedia näidata, nagu oleks Euroopa Liidul tugev positsioon ja Suurbritannia ainult jonnib. Tegelikut aga tuleb üha enam hüsteerilisi noote just Brüsselist ja London näib küll üritavat lepet saavutada, kuid tundub, et võib ka selleta minema marssida.

Sellistel liidust lahkumistel ongi lahkuja positsioon tugev just moraalselt, sest tema lõikab ennast lahti ja astub nagunii tundmatusse, teine pool aga peab elama ühe tükita endast. Ilmselt on EL-il hetkel rohkem kaotada.

Aasta lõpp ja uue algus annavad neis asjadest selgust, kuid ei maksa arvata, et liberaalne-globalistlik leer ainult võidult võidule sammub.

Exit mobile version