Delfi peatoimetaja tõestas, et temal ja toimetusel puudub enesekriitiline meel

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Delfi ja Eesti Päevalehe toimetuse hoone.

Kui eile kritiseeris Postimehe ajakirjanik ja õppejõud Priit Pullerits Vikerraadio hommikuprogrammis teravalt Eesti ajakirjanduse taset ning näeb seal vohavat ebaobjektiivsust, siis täna vastas Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald sellega, et ründas omakorda Postimeest ning jõudis ikka ja jälle täiesti ebaloogilisi radu pidi EKRE-ni.

Soonvaldi korduvalt lausutud sõnad, et ajakirjandus on väga heas seisus, kõlasid õõnsalt. Ta lausus kriitikale vastates, et nemad ei ole vasakpoolsed ega kallutatud, vaid lihtsalt inimlikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pullerits rääkis, et klassikaline puhas uudis on hakanud eesti ajakirjandusest kaduma ja seda on hakanud asendama nõukogulike sugemetega artikkel, kus vasakpoolsete ajakirjanike isiklikud arvamused ja hoiakud kumavad läbi.

“Millel see baseerub?” küsis Soonvald. “See on vastasseis, mida tahab ehitada üks erakond, EKRE. Mitte ainult toimetuste vahel, vaid ühiskonnas.”

Loomulikult ei leidnud ta enda juhitavates väljaannetes mingit süüd. Enesekriitika puudumine on nii Delfi juhtide kui ka ajakirjanike üks põhiomadusi.

Pullerits ütles intervjuus, et kui noor ajakirjanik on saanud kolm kuni viis aastat ülikoolihariduse raames sotsiaalset ajupesu, siis on selge, millise hoiakuga ta kõrghariduse kantsist lahkub. “Ta ei oma enam neutraalset, objektiivset ja kriitiliselt võrdse suhtumisega hoiakut, vaid ta on muutunud kallutatud võitlejaks. See on halb areng.”

Soonvald siiski möönis, et maailmas on ülikoolid pigem vasakpoolsed ning ei ole siin erandiks ka Eesti ülikoolid, kust inimesed tulevad välja õrnalt vasakpoolsete vaadetega. Ta ei nõustunud samas, et Eesti ajakirjanduses oleks selge poliitiline kallutatus.

Soonvald tõdes, et emotsioonid on viimase paari kuu jooksul meediamajade vahel eskaleerunud. Tema hinnangul on see osaliselt seotud Postimehe uue peatoimetaja Mart Raudsaarega, kes on esinenud ootamatute sõnavõttudega, positsioneerinud end ootamatult, öeldes, et kriitilistel aegadel ei peaks ajakirjandus olema valitsuse suhtes liiga kriitiline. “See on täiesti vastuvõetamatu meile,” ütles Soonvald.

 

6 commentsOn Delfi peatoimetaja tõestas, et temal ja toimetusel puudub enesekriitiline meel

 • Avatar

  “Pullerits ütles intervjuus, et kui noor ajakirjanik on saanud kolm kuni viis aastat ülikoolihariduse raames sotsiaalset ajupesu, siis on selge, millise hoiakuga ta kõrghariduse kantsist lahkub. “Ta ei oma enam neutraalset, objektiivset ja kriitiliselt võrdse suhtumisega hoiakut, vaid ta on muutunud kallutatud võitlejaks. See on halb areng.”

  Järeldus: kuhu me ikka ja jälle jõuame?Ikka ühe suure ja kuulsa “ajakirjandusguru” juurde, keda soonvaldi-sugused kutsuvad hellitlevalt marjustiniks.

 • Avatar

  Urmo Soonvald pole mitte lihtsalt vasakpoolne, vaid rahvuslust vihkav tõeline kommunist ning bolševikule omaselt alustas ta oma juttu valega nagu lõhestaks rahvast EKRE. Kas see oli EKRE, kes alustas ühiskonna lõhestamist võitlusega igasuguste värdideoloogiliste rühmituste “õiguste” eest?

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   Pole olemas sellist asja nagu lihtsalt vasakpoolne ja tõeline kommunist, vasakpoolsus, isegi väga kerge vasakpoolsus jõuab alati otsaga kommunismi välja ja tähendab kõikide rahvuste ja eriti valge rassi hävitamist. Öeldakse et sotsiaaldemokraat on kommunist kellel on lihtsalt natukene rohkem kannatust.

 • Avatar

  Suure ringi küsimus. Kas keegi on kunagi Soonvaldi kõrval näinud naisterahvast?

  • Avatar
   Margus Peterson

   mitte kusagil mitte mingit vihjet. krt, siin haiseb kärssand pitsa järele.
   ps. selgituseks: USA-s sisiseb PIZZAGATE-nimelise pommi süütenöör. egas TRUMP 6. aprillil asjata öelnud:
   PÄÄSTKE MEIE LAPSED! siinsed tindikulid on mudu kanged suud pruukima, aga nüüd on vait kut kuldid rukkis.
   asjasse segatud või mis?

   • Avatar

    Urrukas Soonvald on ju Luige leival ja Hans H. Luike on Kaur Hanson nimetanud “võitluskaaslaseks”. Ju nad besruublika kõrgaegadel pisikeste poiste pepudes neid lahinguid koos lõid. Lihtsalt Hanson läks selle eest istuma ja Luike sisse ei rääkinud.
    Satiir. Kui on satiir siis võib kõike välja pritsida, seda ütles Luik ise.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused