E-hääletuse probleemid on mõttetu ettekääne abielureferendumi edasilükkamiseks

Repliik,
- Updated
Hääletusi saab alati läbi viia ka lihtsa paberhääletamisena. Pilt on illustratiivne.

“Et e-hääletada ei saa, see pole mingi põhjus rahvaküsitluse ära jätmiseks.

Ei saa väita, et hääletamine ilma e-hääletamiseta oleks kuidagi vastuolus Põhiseadusega – ei ole. Põhiseadus e-hääletamist ei maini ega sätesta üldse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei saa ka seletada, et e-hääletamine on inimõigus ja selle võimaluseta inimõigusi rikutakse – see ei ole inimõigus ja selle ära jäämine ei ole vastuolus ei seaduste ega mingite inimõigustega.

Ära jääb vaid üks hääletamise viis – e-hääletamine. Ja kõik. Saab hääletada sedelitega ja pole ühtegi põhjust sel vanal ja kontrollitud viisil hääletamist vaidlustada. Vastupidi – see on nii meil kui maailmas vägagi seaduslik oma hääle andmise viis.

E-hääletamine on lihtsalt üks võimalik oma eelistuse avaldamise tehniline vorm ja viis. Ja kõik. Ei midagi enamat. Sisuliselt ei midagi olulisemat, kui et kas teha oma ristike kusagile kasti pliiatsi, sulepea või pastakaga.

Minu arvamus on, et see on igale inimesele kõige kindlam oma tahte avaldamise võimalus.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused