Eesti Ekspressi elutöö – sorida prügihunnikutes, ehk leiab midagi söödavat

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti Ekspress tegeleb odava eneserahuldamisega.. Pilt on illustratiivne.

Eesti Ekspress on taas retrot üles keerutanud, et määrida Mart Helme nime – just nii võib kokku võtta lugu “Miljon oma tasku nagu naksti. Mart Helme lüpsis valda mängleva kergusega”.

Kogu selle sopaloopimise sisu pole mõtet edastada, eks huvilised loe ise. Eesti Ekspressilt võiks aga küsida: mida see vana lugu ajakirjanike tahtmist mööda ära väänatuna lugejale üldse teada annab?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Ekspressi kambale annab see odava eneserahulduse, sellest saavad kõik aru. Aga laias laastus on tegu meeleheitliku katsega mustata üht poliitikut, mis selleks iganes ka teha ei tuleks.

Ilmselt tegid lisaks Sulev Vedlerile veel paljud inimesed tööd vanade dokumentide ja olnud sündmuste kallal, sõitsid ringi, küsitlesid inimesi, avasid ka vanu haavu – ja kõik selle nimel, et Mart Helmele veel korra näkku sülitada saaks? Kas Eesti Ekspressis muud midagi teha pole? Ehk üritaks rahapesu teemat näppida?

“Lugesin, lugesin ja lugesin seda artiklit, et leida Mart Helme mingi seaduserikkumine, aga ma ei leidnudki seda. Mart Helme ostis… Mart Helme müüs. Ja kõik. Ei mingit sahkerdamist, ei midagi seadusevastast. /…/ …jääb arusaamatuks, mille tõestuseks see Sulev Vedleri Ekspressi artikkel on üldse kirjutatud. Neil aastatel oli päris palju neid, kes tegelesid äriga ja paljud tegid häid tehinguid, pannes nii aluse oma tulevasele jõukusele. Miks äkki just Mart Helme Ekspressile hambusse jäi!?” kirjutab poliitikavaatleja Harri Kingo sotsiaalmeedias.

Ta lisab: “See artikkel tõestab vastupidist – Mart Helme puhul kuritegu polnud. Olidki vaid tehingud. Ostud ja müügid. Ja üheks pooleks oli KOV – riik ise! Need tehingud polnud kuidagi ei keelatud ega seadusevastased. Aga Ekspressi pealkiri pole vaatamata sellele kuidagi Helmet soosiv: “Miljon oma tasku nagu naksti. Mart Helme lüpsis valda mängleva kergusega. /…/Mõtlen, et kui hakata reffide mineviku tehinguid ja rahade liikumisi sama üksipulki lahti harutama, mis sealt kõik ilmsiks tuleks… Aga kartellimeedia ju ei hakka, teadagi.”

Eesti Ekspressis on nüüd kohvilaud ja koogikesed – suur töövõit, tegime Mart Helmele ära!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused