Eesti Ekspressi lugu jätab mulje, nagu oleks suur rahapesu läbi Eesti Martin Helme luulu 

Repliik,
©Uued Uudised
. Pilt on illustratiivne.

Eesti Ekspress kirjutab Finantsinspektsiooni uutest liikmetest ja on seejuures teinud huvitava tähelepaneku.

Nimelt on loos “Martin Helme raputab Finantsinspektsiooni nõukogu. Üks uus liige ajab pankurid päris närvi” huvitav lause: “Pole ime, et seejärel leidis Veskimäes mõttekaaslase rahandusminister Martin Helme tiim, kelle meelest tegelesid Eesti suuremad pangad aastaid suurejoonelise rahapesuga ning on viimastel aastatel lämmatanud ettevõtlust.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Et siis ainult Martin Helme tiimi meelest “tegelesid Eesti suuremad pangad aastaid suurejoonelise rahapesuga”. Kas Eesti Ekspressi meelest ei tegelenud? Lause toon lubab seda oletada.

Mis puutub ettevõtluse lämmatamisse, siis see käib ka praegu. Riikliku investeerimispanga loomist soovitav EKRE Riigikogu saadik Kai Rimmel kirjutab: “Eesti riik planeerib saabuvatest Euroopa Liidu rahadest ja omafinantseeringutest investeerida perioodil 2020-2024 keskmiselt 1,7 miljardit eurot aastas, seega kokku üle 8 miljardi euro. Need summad liiguvad läbi kohalike pankade, kes teenuste osutamise pealt teenivad kasumit, mis on ca. 20% kõrgem kui pankadel Soomes või Rootsis. /…/ Praegused pangad ei taha anda laenu kinnisvaraarenduseks väljapoole suurlinnu. Eestis on puudu ka pankadest, mis oleksid pühendunud väike- või keskmise suurusega ettevõtetele krediidi andmisele.”

Aga Eesti Ekspressi vihjed, nagu oleks rahapesu Martin Helme luulu, on küll tähelepanuväärne.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused