Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti jooksuradadel mehetegusid teinud keenialane osutus dopingupetiseks

19.10.2022
Jooksus on tähtsad jalatsid, kuid doping vajalike toimingute hulka ei kuulu. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Eestis on olnud kuulda arvamust, et kas me peaksime aktsepteerima tipptasemel jooksjate osalemist riigisisestel jooksudel, kus nende pidev üleolek võtab kohalikelt jooksjatelt motivatsiooni võistlemiseks. Nüüd selgub, et üks tipptegijatest võtab turgutust keelatud kraamist.

Eesti pikamaajooksuvõistlustel osalenud ja mitu korda pjedestaalil lõpetanud Keenia päritolu jooksja Ibrahim Mukunga Wachira andis positiivse dopinguproovi, tema dopinguproovist leiti keelatud ainet norandrosterooni, vahendab ERR

Mukunga on ühe Eesti parima pikamaajooksja Tiidrek Nurmega koos võistelnud ja treeninud palju aastaid. Alles kaks päeva tagasi võidutses Mukunga Harkus toimunud 96. rabajooksul. Septembris toimunud Tallinna poolmaratonil sai keenialane Roman Fosti järel teise koha. 1. oktoobril saavutas ta Tartu Linnamaratoni poolmaratonil samuti teise koha.

See dopingujuhtum peaks panema mõtlema, et kas meie raba- ja muud jooksud ei peaks olema rohkem oma sportlaste kesksed – keenialased on kogu maailmas tuntud heade jooksjatena, ja kui nad hakkavad igalt metsajooksult esikohti ära rabama (koos võidurahadega), siis pole kohalikel enam jooksule asja.

Uued Uudised