Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti olevat ülemaailmses innovatsioonipingereas kõrgel 16. kohal. Igapäevaelu näitab masendavat vastupidisust

27.09.2023
Eesti majanduskekskkond on halvas seisus. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eesti olevat e- ja digiriik – miks me siis veame sisse nii palju venekeelset odavtööjõudu? Me olevat innovaatilised ja edukad – miks siis riigieelarve oigab ja keegi pole sellega rahul?

BNS vahendab: “Kolmapäeval avaldati 2023. aasta globaalne innovatsiooniindeks, kus Eesti on kõrgel 16. kohal. Peaminister Kaja Kallase sõnul näitavad värsked tulemused, et Eesti on innovatsiooni poolest maailma esiliigas. „Eelmisel aastal tõusis Eesti esimest korda maailma 20 innovaatilisema majandusega riigi hulka ja sellel aastal oleme oma positsiooni veelgi parandanud, jõudsime nüüd kõrgele 16. kohale,“ ütles Kallas. „

Tema sõnul on see tunnustus, mille nimel on Eesti aastaid tööd teinud. “Me ei mõtle Eestis innovatsioonile ainult uuenduslike toodete või murranguliste tehnoloogiate võtmes. Innovatsioon on vahend kogu ühiskonna elatustaseme parandamiseks. Eesti jaoks on innovatsioonipõhisele majandusele liikumine olnud tee eduni ja see teekond pole veel kaugeltki lõppenud,“ sõnas peaminister.

Globaalset innovatsiooniindeksit (Global Innovation Index – GII) koostatakse ÜRO Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsiooni (WIPO) juhtimisel. Indeks pannakse kokku erinevate indikaatorite põhjal, millega hinnatakse näiteks riikide poliitilist, institutsionaalset ja ärikeskkonda, aga ka hariduse ja teaduse olukorda.”

Jällegi: hariduses hakkavad meil peagi õpetajad streikima ja teadlased ei ole rahul, miks neile nii vähe raha eraldati. Innovatsioon olevat vahend kogu ühiskonna elatustaseme parandamiseks – miks siis võttis Kaja Kallas suurperedelt raha ära?

Eesti kõrge koht innovatsioonitabelis on ilmselt samal moel andmetega kokku valetatud, nagu seda teeb Kaja Kallas igapäevaselt.

Uued Uudised