Eesti “on Euroopas”, kuigi omade inimeste vajadused on veel rahuldamata

Repliik,
©Uued Uudised
Euroopa Liit silitas ALDE-Eestil pead. Pilt on illustratiivne.

“Ma natuke saan aru meie vabaduse eufooria ajal juhtideks pürgijate eksitustest 90-ndatel, toona oli Euroopa ju ikka veel meie jaoks mingi kultuurisümbol, naiivsemad vaatasid läände imetlevate pilkudega ja soovisid olla osalised selles klassikalises kristlikus kultuuris.

Et inimestena areneda ja targemaks saada ja osa saada euroopa kultuurist ja rikkustest…

Ent oh! see oli juba siis kõik lagunemas, kui meid sinna “laevale” lubati. Seda märgata võis vaid teravam silm. Muidu poleks meid sinna ju lubatudki, kullakesed, sest me ei väärinud seda oma mahajäänud poolfeodalistliku ühiskonnakorraldusega.

Inimestel polnud veel ju õigust isegi eluasemele ja inimväärsele palgale. Mida me pole siiani suutnud saavutada. Käib üle jõu, nii öeldi mitu aastat tagasi ja nii on ka praegu.

Euroopa sotsiaalharta on siiani meil ratifitseerimata, aga meie seksuaaldemokraadid nõuavad mingeid ekstra-lisa-õigusi teatud agressiivsetele vähemustele.

Kas ei peaks enne olema rahuldatud meie ühised esmavajadused KÕIKIDELE, kullakesed?”

Malle Pärn, kolumnist

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused