Eesti Päevaleht maalib esmaspäeval Riigikogus toimunust vale pildi

Repliik,
- Updated
Vale järeldus.

Kärt Anvelti ja Joosep Tiksi paskvill Eesti Päevalehes kubiseb vigadest ja valedest, aga ega sealt muud ju oodata polegi.

EPL kirjutab: “Koalitsiooni napp võit. Abielureferendum jäi ühe häälega ellu, käiku lasti ootamatu relv.” See pole õige – ei hääletatud mitte seaduse kehtestamise, vaid eelnõu tagasilükkamise üle. Näiteks ka seisuga 50:49 eilse 51:48 asemel oleks eelnõu edasi liikunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu ei toetanud opositsiooni ettepanekut lükata abieluteemalise rahvahääletuse eelnõu tagasi. Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ettepaneku poolt lükata eelnõu tagasi oli 48 saadikut ning vastu oli 51 saadikut, kirjutab BNS.

Koalitsioon ei vajanud 51 häält, piisanuks ka viigiseisust 48:48, et eelnõuga jätkata. Tegu polnud seadusega, mis nõuab koosseisu häälteenamust, vaid hääletusega selle üle, et lükata esimesel lugemisel tagasi üks eelnõu – tagasilükkamiseks olnuks hoopis opositsioonil vaja ühte enamhäält. Selline otsuse eelnõu piirdub lisaks ka ainult kahe lugemisega.

Kaks soss-ajakirjanikku valetavad ka selles osas, nagu oleks Siim Pohlaku abieluettepanek oma elukaaslasele olnud poliittehnoloogiline nõks. “EKRE fraktsiooni juht Siim Pohlak võttis eile appi lausa oma eraelu ja abielureferendumi korraldamine jõudis partei jaoks võidukalt esimesse vahefinišisse,” väidab loo pildiallkiri.

Postimees aga kirjutab: “Tegemist oli vastusega riigikogu liikme Kalle Laaneti küsimusele, miks Pohlak kui abielureferendumi eestkõneleja ise abielus pole. Pohlaku sõnul oli tal pikalt olnud plaan oma elukaaslast, kolme lapse ema Renatet (26) kosida. Ta tunnistas, et plaanis olulise küsimuse küsida pühade ajal.”

Väide, et “Opositsiooni saadikud väitsid, et riigikogu saalis toimunu tekitas pigem nõutust kõigis, ka koalitsiooni saadikutes. Silm ei säranud. Kõik tunnetavad, et ühiskonnas on inimestel tegelikult tõsine mure,” on Tiksi ja Anvelti subjektiivne eraarvamus.

Kindlasti särasid kõigi rahvuskonservatiivide silmad ja hõõgusid opositsiooni saadikute omad – Riigikogus oli esikohal ühtede soov referendum ära teha ning teiste soov see põhja lasta. Kõik “nõutused” ja “tõsised mured” on Eesti Päevalehe luulu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused