Eesti politsei politiseerub – Jaak Madisoni juhtumi näitel

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Politsei

Nüüdseks on selgunud, et Jaak Madisoni sobivust abipolitseinikuks ei pannud kahtluse alla mitte politsei kui institutsioon, vaid seda tehti sotside MTÜ Süvariik soovitusel – seega võttis politsei ladvik oma kaadripoliitikas aluseks vasakäärmusliku erakonna rakukese arvamuse.

Vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli Euroopa õiguse kaasprofessor Carri Ginter ütles ERR-ile, et Madisoni väljaheitmine abipolitseinike ridadest oli õigusalasest vaatepunktist ülepaisutatud. “See, kui keegi oma seisukohtade väljendamise tõttu vallandatakse, on ülepaisutatud reaktsioon,” sõnas Ginter.

Aga mis siis, kui see polnudki ülepaisutamine, vaid sotside poliitilise tellimuse täitmine? Eriti arvestades seda, kui kaua juhtisid siseministeeriumi sotsid Andres Anvelt ja Katri Raik, kellest viimane osales ka ise ühe meeleavalduse vastases tegevuses.

Tegelikult asus tollane sotsist siseministri käsualune politsei meeleavalduste vastu juba siis, kui intrigant Indrek Tarand rahvuskonservatiivide üritust ründas – ja politseiga ühines ka prokuratuur, kes soosis Tarandit ja tegutses meeleavaldajate vastu.

Nii on PPA minetanud poliitilise erapooletuse, mis peaks olema jõustruktuuride tegutsemise aluseks. Nii võib eeldada, et edaspidi võidakse tegutseda nii, nagu kirjeldatakse tänases UU välisloos “Hispaania vasakvalitsus ässitab äärmuslasi oponentide vastu ja kasutab kohtusüsteemi oma huvides.”

Hispaanias ollakse nimelt niikaugel, et parempoolsete seaduslikke meeleavaldusi enam ei kaitsta, vaid lastakse vastuprotestijatel, kelleks on vasakäärmuslased, neile kallale minna.

Poliitiliselt laetud politseiladvik ei hooli sellest, et nad panevad löögi alla reapolitseinikud, kes peavad rahvaga vastastikku seisma. Samuti ei tundu nad hoolivat sellest, et abipolitseist võivad nüüd kõrvale jääda inimesed, kellel on konservatiivne maailmavaade, ja korravalvest saab ühe maailmavaate rünnakrühm.

Nii politiliseeritakse ka üks vabatahtlik algatus. Politseiriik hakkab üha rohkem endanäoliseks muutuma.

Laias laastus aga jätkub vassimine: kui algul ei teadnud keegi, kes andis politseile käsu muskleid näidata ja lõpuks võttis süü enda peale teisejärgulise astme politseijuht Põder, siis nüüd on juba PPA juhi Elmar Vaheri suust teada, et ohuhinnang pärines kapolt ehk otse süvariigi keskusest.

Sotsiaalmeedias aga kirjutatakse: pane politseinik ministriks, saad kohe vägivalla otse tänavatele.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused