Eesti toodab juurde uusi internatse?

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Kremli-meelseid tundub Eestis kimpude kaupa olevat. Pilt on illustratiivne.

Kommunismiohvrite memoriaal on eestlaste jaoks püha koht ja kui selle vastu kätt tõstetakse, kriibib see väga paljude südameid.

Politsei tegi kindlaks inimesed, kes kraapisid Tallinnas Maarjamäel asuvale kommunismiohvrite memoriaalile viisnurki, kuid kuna tegemist oli alaealistega, siis kriminaalmenetlus lõpetati, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tegu oli seaduse järgi mittesubjektidega ehk eesti keeli alla 14-aastastega, kes on süüvõimetud ning neid ei ole võimalik kriminaalmenetluse mõttes vastutusele võtta,” ütles selgitas Põhja ringkonnaprokuratuuri alaealiste ja lähisuhte vägivalla kuritegude osakonna abiprokurör Annika Vanatoa.

Hästi, tegu oli alaealistega, kelle suhtes kehtivad seadusandluses omad reeglid. Aga mida teeb see otsus riigile?

Kõigepealt – selle teo kordasaatjatel oli kindlasti selja taga kodune kasvatus Aljoša, Berliini “kangelasliku” vallutamise ja Venemaa päästjarolli osas. Need noored olid teo põhimõttest kohe kindlasti teadlikud ja vanemad toetasid kui mitte tegu ennast, siis selle mõtet küll.

Teiseks – karistuseta jäänud vene noored said teost kindlasti innustust juurde ja kaaslaste silmis kangelaseks. Sellises eas tahetakse ennast teistele tõestada, ja nemad said seda teha. Eesti-vastase kuriteo kaudu. Igal juhul said kohalik “putinjugend” ja “surematu polgu” järelkasv nüüd innustust juurde.

Uued Uudised arvavad, et nii lihtsalt noorvandaalid pääseda ei tohiks – neile tuleks määrata kasvõi tasuta töötunnid memoriaali ümbruse hooldamisel.

Või nagu ütleb üks kommentaator: “See on ju loogiline, et vanemad vastutavad oma võsukeste eest ja seega tuleb neel kinni maksta need kümned tuhanded, mis lähevad nende laste poolt soditud “autogrammide” kustutamiseks.”

Praegu jääb kommunismi läbi kannatanutel okas südamesse – kas tõesti saab ühe rahva kannatustele lihtsalt peale sülitada? Eesti on varasemate valitsustega muutunud ses küsimuses ükskõiksemaks ja hakanud unustama, et okupatsiooni tagajärjed pole sugugi kokku tõmmatud, mida on näha iga aasta 9. mail kaitseväe kalmistul.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused