Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestis haiseb üha enam sotsialismi järele

22.11.2021
Eestis on tunda marksism-leninismi jäist hingust. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Arenguseire Keskuse soovitus maksustada inimeste vara näitab taas, kuidas Eestis levivad sotsialistlikud ideed ja turumajandusest kaugenetakse suurte sammudega.

Liberaalne leer on pahane, kui Euroopa Liitu võrreldakse Nõukogude Liiduga, kuigi Brüsseli kaigas Poola ja Ungari kohal on ehtsaim deja vu. Katsugu nüüd keegi öelda, et Arenguseire Keskuse idee pole sotsialismi taasünd, siis on sealsed ametnikud ilmselt tagajalgadel püsti – aga inimeste vara maksustamine lausa haiseb sotsialismi järgi.

Kui Eesti taasiseseisvus, räägiti ikka sellest, kuidas ettevõtlusele tuleb vabad käed anda ja riik peab võimalikult vähe majandusse sekkuma. Paradoksaalne, aga sotsialism naaseb just Euroopa Liidust ehk nagu kirjutab Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison: “Euroopas on ammu vohamas sotsialism, kus maksustatakse peaaegu kõike.”

Sotsialismiteed viivad Eestit ka libaliberaalid Kesk- ja Reformierakonnast, kelle valitsused on arendanud ja arendavad poliitikat, kus riik kogub suurte maksudega raha eelarvesse ja jaotab seda siis oma suva ja taotlejate lojaalsuse järgi. Nii kui Kaja Kallas võimule tuli, nii tulid kohe maksutõusude ettevalmistused, kärped ja tasakaalus eelarve fetiš sai restardi.

Arenguseire Keskus on üldse üks kummaline asutus, kes tegeleb kiiresti muutuvas maailmas ennustamisega, pakkudes tööd paljudele selgeltnägijatele, kasutegur aga on väga kaheldav.

Kummaline on see maailm liberaalide valitsedes: näiteks tahetakse rohepöördega hävitada põlevkivienergeetika, aga Eestis toimub laialdane ehitustegevus ja kaevandamine, mis kliimat rohepöörajate arvates vist grammigi ei mõjuta. Kliimavõitluski on ju selgelt sotsialistlik kampaania. Ja ettevõtjad teevad neomarksistlikku tööhõivepoliitikat, teatades, et kompetentsi asemel on esikohal nüüd vähemuste kaasamine.