Eestis on populismi peamiseks vedajaks liberaalne ja vasakpoolne opositsioon

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Populistid Riigikogus.

Pikka aega on oponendid süüdistanud EKRE-t populismis, kuid täna võib öelda, et selle nimetuse on auga välja teeninud kaks opositsioonierakonda, sotsid ja oravaparteilased.

Piisab sellest, kui lüüa Google`i mõne opositsioonipoliitiku, näiteks Raimond Kaljulaidi või Kaja Kallase nimi ja lisada sõna “populism”, ning siis tuleb välja, et need tegelased hurjutavad “populiste” päris kõvasti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Populismi definitsiooni on kohati kritiseeritud selle laiahaardelisuse pärast, on väidetud, et sellega võib potentsiaalselt kirjeldada kõiki poliitilisi liikumisi, erakondi ja tegelasi. Täpsemat definitsiooni polegi, üldlevinum on, et “Populism (ladina sõnast populus ‘rahvas’) on diskursus, ideoloogia või maailmavaade, mis kritiseerib ja mõistab hukka “eliiti” ning tõstab esile “rahvast”.”

Kui jälgida Reformierakonna ja sotside seisukohavõtte, siis torkab silma, kuidas nad räägivad massiliselt rahva nimel, kuidas valitsus ei arvestavat rahvaga, ja eriolukorra võtmes sellest, kuidas rahvas olevat sellest väsinud. Koalitsioon seevastu on nende silmis ülbe eliit, kes sokutab rahva raha omadele, sealhulgas kriisiaegse lisaeelarve kaudu, ega hooli kuidagi lihtinimestest.

Lisaks on opositsioon asunud kritiseerima valitsuse igat sammu, lubades ise heldekäeliselt kõik need mured lahendada, sealhulgas andes lubadusi, millega sarnaste kohta nad ise on valitsuselt küsinud: kas neile katet on? Opositsioonis on hea lubadusi jagada, kuna neid ei pea kohe ellu viima.

Nii tegelebki opositsiooni ise ehtsa populismiga, kusjuures sotse võib nimetada vasakäärmuslikeks populistideks ning Reformierakonda liberaalpopulistideks.

4 commentsOn Eestis on populismi peamiseks vedajaks liberaalne ja vasakpoolne opositsioon

 • Avatar

  Lenin, pooljuut ja õudne vastaste massimõrvade pooldaja ei olnud loll – sest loll ei saaks MarxiEngelsi teooriatest tuhkagi aru – ja Lenin kuulutas, et kui vastased meid sõimavad, siis oleme õigel teel. Meie vasakud – eeskätt sotsid – on purulollid, ei tea sedagi mida nende jumala asemik töölistele ja madrustele (siis peamistele mõrtsukatele) nende koosolekutel soomusautolt alla massidele röökis! Seda mitte teades näitavad meile kui suured ohmud ja käpardid nad ise on.

 • Avatar

  aga rahvas ei salli neid ju silmaotsaski,tõelised suunamudijad,õudne hakkab kui mõelda mida nad on siin salaja toimetanud ja ausad inimesed jalgealla tallanud.

 • Avatar

  Tjah? Võib-olla artikli autor tooks mõne näite paremliberaalidest. Mulle isiklikult näib, et kõik need liberaalideks peetavad on selgelt vasakpoolsed.

 • Avatar

  Ikka ja jälle peab paika tuntud ütlus- kui teisele nime annad, siis ise seda kannad. Opositsiooni karjuvad süüdistused ongi nende endi õige pale, neid kuulates, tahaks maakeralt maha astuda, nii eluvõõras ja süüdistustele rajatud jutt. Sotside demagoogia tänases Riigikogus, lihtsalt paha hakkab, Kallase titenutt , ei otsa ega äärt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused