Eestit ründava Urmas Paeda valel on lühikesed jalad

Repliik,
- Updated
©Kaupo Kikkas – Riigikantselei
Urmas_Paet

Reformierakondlasest europoliitik Urmas Paet jäi haledalt vahele vale levitamisega ning on nüüd pidanud oma postitust kohendama ja kriitikuid Facebookis pareerima. Tegelik segaduse külvamise eesmärk on aga Eestis opositsioonis siplevale Reformierakonna liikmele omaselt mitte ainult valitsust, vaid kogu Eestit rahvusvahelisel areenil rünnata, mis tegelikult langeb lihtsa poriloopimise tasemele. Eriti õõvastav näeb see välja nüüdsel kriisiajal, nagu probleeme veel vähe oleks. Reformierakonna juhi kriisi algul lausutud üleskutse unustada poliitiline poriloopimine, on ammu unustusehõlmas.

Jutt on Euroopa Liidu välisministrite ühisavaldusest õigusriikluse kaitseks kriisiajal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaadates, kes sellele alla on kirjutanud, tegi kunagine välisminister Paet postituse, kus heitis ette, et Eestit seal pole ning nii on ta end positsioneerinud Ida-Euroopa riikide sekka. Tuleks tähele panna, et Ida-Eurooopa on geograafiline määratlus ja sinna ei saa keegi midagi parata, sest seal me oleme. Aga see polegi siinjuures oluline.

Oluline on see, et tegelikult on allkirja andnud nii Eesti, Leedu, aga ka Ungari.

See ei takistanud Paedal kirjutamast, et Euroopa Liidu riigid on jagunenud kahte leeri suhtumises just nimelt Ungaris toimuvasse ning otsusesse anda Victor Orbanile täisvõim ja taandada otsustamisest parlament ning karmistada karistusi.

„Samas on Eesti praegune valitsus asetanud Eesti nende riikide sekka, kes on vait või ei näe Orbani tegevuses midagi laiduväärset. Selles hoiakus on Eesti siis koos Ungari, Rumeenia, Bulgaaria, Poola, Horvaatia, Sloveenia, Tšehhi, Slovakkia, Küprose, Malta, Austria ja Leeduga,“ levitab Paet pooltõde või suisa sihitud valet.

Facebookis on läinud käima paras debatt, kus Paet püüab end õigustada väitega, et Eesti andis allkirja hiljem. Iseküsimus on muidugi selles, kas seda allkirja pidi andma või mitte.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused