Eestlaste vastu eriüksuslased, “surematu polk” aga võib teha, mida tahab

Repliik,
- Updated
©UU
Pronkssõduri lähistel keelati tänavu Eesti sõjaväevormi kandmine põhjendusega, et see võib põhjustada asjatuid provokatsioone.

Sotsiaalmeedias avaldavad paljud inimesed nördimust selle üle, et kui Vabaduse väljakul ja Toompeal peetud meeleavalduste vastu paisati suured politseijõud ning seda põhjendati vajadusega jälgida piirangutest kinnipidamist, siis 9. mail võisid punasõduri juurde kogunenud kõiki koroonanõudeid eirata – piltide järgi erilist vahet ei hoita, Delfi väitel käis kohal kuni 10 000 inimest.

Veel enam nördimust aga tekitas Kaitseväe käsk, et väeossa naasvad kaitseväelased ei tohi mundrit kanda, et mitte provotseerida Punaarmee ülistajaid. Kas me ikka elame iseseisvas riigis?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vaat selline vägev riik on meil, et tšello, trummi ja mannerguga meelt avaldanud inimestele näidati riigivõimu muskleid – kiirreageerijaid, koeri jne -, 9. mail aga hiilib kaitsevägi erariietes väeossa,” kirjutab sotsiaalmeedias Veiko Vihuri.

Pole veel teada, kas Kaitseväe kaplanid viisid pronkssõduri juurde pärja sildiga “Eesti rahvalt”, nagu seda on tehtud varasematel aastatel.

Kõik see aga võimendub, kui arvestada, et selline lömitamine leidis aset Euroopa päeval. Vabaduse väljakul lillemere juures järgiti enam-vähem koroonapiiranguid, aga mitte Kaitseväe kalmistul. Ühest küljest tähistas Eesti justkui Euroopa päeva, teisalt aga leidis aset võõra maailmavaate ja Ida-Euroopa pikaajalise anastaja Punaarmee järjekordne ülistamine.

Eriti häbiväärne on valitsuse, riiklike institutsioonide ja eriti Kaitseväe käitumine sel päeval. Puudus igasugune lugupidamine mitte ainult oma riigi, vaid ka Euroopa väärtuste vastu – hoidku jumal, et me Kremli ja Sputnikut ei pahandaks.

Seejuures on valitsus algatanud ka kaitsekulutuste vähendamise, mis nõrgendab Eesti kaitsevõimet Venemaa ees. Kuidas ka ei vaataks, igalt poolt paistab silma koogutamine Kremli suunal. Selline valitsus, kellel on koostöökokkulepped punahiinlaste ja putinivenelastega, peab kohe tagasi astuma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused