Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE on kokkuhoidvam kui kunagi varem, osa räuskajaid on läinud

-
18.06.2024
EKRE kongress

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme ütles, et kui vaadata seda retoorikat ja sõnakasutust, millega erakonnast lahkulööjad meedias (sealhulgas sotsiaalmeedias) esinevad, siis jääb tunne, et kõige suuremad räuskajad on läinud ja EKRE-st ongi seeläbi saanud viisakam erakond. Nii ühtehoidvat ja sõbralikku õhkkonda kui viimatisel kongressil, pole ammu tundnud.

EKRE-s võimupööret üritanud ja seejärel uut erakonda asutada üritav seltskond on teada andnud, et nad tahavad muuta muu hulgas ka suhtlusstiili.

See, mis meediapildist vastu vaatab, on kõike muud, kui viisakas. Erakonna siseasjade pahatahtlikule avalikustamisele ja kibestunult musta pesu pesemisele aitab heameelega ajakirjandus kaasa. Ühtäkki on konservatiivid nii Vija Kiisleri saates kui ka muudes Delfi formaatides nii teretulnud, kui ollakse valmis EKRE kohta midagi halba ütlema, muidu pole juttu kusagil.

Siit on ka tõeks osutunud Martin ja Mart Helme ennustus, et suund on võetud EKRE kui tüütu opositsioonierakonna hävitamisele. Aga, et seda tehakse osade erakonna endiste reeturite kätega, on tase omaette.

„Piinlik on vaadata ja näha seda, mis toimub meie ühiskondlikus ruumis. Milline vadin, üksteisele ärapanemine, mõõdutundetu musta pesu pesemine! Kuhu on jäänud au, väärikus ja mehelikkus? On selge, et elus tuleb ette eriarvamusi ja konflikte, aga nende lahendamine jäägu asjaosaliste vahele. Kõik tahavad järsku avalikult rääkida „minu lugu“. Ei huvita, aga piinlik on!“ kirjutab üks häiritud vaatleja, lisades, et sellised ”minu rääkimata lood” omavad vastupidist efekti, nad tõmbavad maha just neid rääkijaid ennast.

Aus oleks, kui üleöö oma koduerakonna maha jätnud Jaak Madison Euroopa Parlamendis loovutaks järgmistele. Samuti tuleks käituda EKRE-st lahkunud riigikogu liikmetel, aga ka kohalike volikogude liikmed. Sest need on erakonna kohad, mis ei ole saadud isikumandaadiga.

Kui keegi arvab, et nemad oleks saanud selle koha ilma erakkonnata, siis nad eksivad kõvasti. Jaak Madison poleks ilma EKRE-ta vaevalt jõudnud Euroopa Parlamenti kõrge palga peale. Küll aga oleks EKRE ilma Madisonita kindlasti juba eelmisel korral saanud seal koha.