EKRE sai kiita. Kas uus normaalsus ERRis?

Repliik,
©UU
Ka ERR-i poliitikasaated hämmastavad sellega, et ajakirjanikud on ülimast tarkusest pungil eluõpetajad.

Eesti meediamaastikule on saabunud uus normaalsus – kui enam midagi halba EKRE kohta pole öelda, siis leitakse põhjus markeerida konservatiivne rahvaerakond ikkagi sellisel moel ära, et pole enam midagi halba öelda. Veelgi enam, EKRE-t lausa kiidetakse. Küll võttis ikka kaua aega, et erinevatest kanalitest pommitatud vastupropagandast läbi näha!

Pärast seda kui Ahto Lobjakas lõi Raadio 2 ukse frustreerunult kinni, on saatest “Olukorrast riigis” kadunud ka närviline hüsteeria, mis asendunud kohati täitsa rahuladava argumentatsiooni ja aruteluga.

Tänane saade algas üsna gtoteskselt. Põhisaatejuht Andrus Karnau nentis: “Selles nädalas on olnud ka üks positiivne noot. Nimelt ei ole EKRE liidrid sel nädalal taaskord kedagi solvanud. Ma arvan, et see on järjestikku kolmas või neljas nädal, mistõttu ma leian, et peaminister Jüri Ratase kevadine lubadus, et Keskerakond suudab muuta konservatiivse rahvaerakonna parketikõlbulikuks, näib, et vist hakkabki teoks saama.”

Kaassaatejuht Marju Himma läks veelgi kaugemale: “Tuleb öelda et EKRE võttis sõna täiesti asjakohastel teemadel, mis muuhulgas puudutasid riigieelarvet ja Estonia hukku, nii, et mina ütleksin – väärib tunnustust.”

On kujuteldamatu, milline “pasarahe” oleks selle peale tulnud Ahto Lobjakalt.

Aga eks selle kiituse ja laitusega on nagu on, küll EKRE poliitikud ajavad vaatamata sellele ja teisele ikka oma asja sirgeselgselt ning karavan liigub vankumatult edasi.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused