Ekspress pani Estonia teatri juhile jalaga tagumikku. Delfi kutsub üles anonüümseid pealekaebajaid. Mis edasi?

Repliik,
©Scanpix
Kui nii edasi, siis ilmselt jäävad minevikku peatselt ka armastusstseenid teatrilaval.

Eesti Ekspress küpsetas hapukurgihooaja hakatuseks valmis järjekordse paskvilli – seekord löödi mättasse Estonia teatri juht Aivar Mäe.

Klikkide kogumiseks kehval ajal kõlbas Mäe nimi hästi, on ju tegu meie rahvusliku uhkuse kauaaegse karismaatilise juhiga. Teemaks on ideaalne valida #metoo, kuigi see on Põhja-Ameerikas tärganud rassivõitluse kõrval praeguseks pisut maha käinud, on see vähemalt veel Eestis kindla peale minek. See pisiasi, et kõik allikad peale ristilöödud Mäe enda, on anonüümsed, ei näi meie „uuriva ajakirjanduse lipulaeva“ morjendavat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastupidi, Delfi lausa kutsub üles pealekaebamistele, nagu KGB kunagistel jubedatel aegadel. Mitu pöeva rippus üleval üleskutse, kus „head lugejat“ paluti just nimelt anonüümselt teatama oma kogemustest sellest kui ülemus on teda seksuaalselt või muul moel ahistanud.

Kogu selle lo juures ei tea lapsajakirjanik ega tema „usaldusväärsed“ allikad aga sedagi, millised kombed teatrielu juurde käivad.

Nii, et Estonia teatri nõukogu esimees Arne Mikk pidi selgitama, et lillekimbud, kallistamised ja debütandi tagumiku puudutamine on omad traditsioonid. Need ei allu #metoo-teemale.”Kui teatris keegi debütant saadetakse lavale, siis lüüakse põlvega tagumikku, õnne kaasa! Õrnahingelised primadonnahakatised muidugi näevad selles kohe kellegi perverdi lähenemiskatset.

Ja huumoritaju ongi paljudel väga erinev, mõnel puudub see sootuks. Siin ei vea välja isegi onu Heino.

Igatahes on Eesti Ekspressis välja käidud kõmuline artikkel sellest, kus  kus kümmekond endist ja praegust töötajat räägivad, kuidas Estonia teatri juht Aivar Mäe on aastaid naiskolleege alandanud, teinud kohatuid seksuaalseid kommentaare ning käperdama kippunud, kõigutanud taas tugevalt meedia usaldusväärsuse alustalasid.

11 commentsOn Ekspress pani Estonia teatri juhile jalaga tagumikku. Delfi kutsub üles anonüümseid pealekaebajaid. Mis edasi?

 • Avatar

  Tuletan meelde rahvale- Mäe oli see mees, kes kutsus Estonias lavastama Verdi Aidat kaks homo, kes lisasid tegealseks JOODIKUST JA PEKSAJST KIRIKU PREESTRI. Teades , kui sügavalt usklik oli Verdi ise, siis see on LIHTSALT USKUMATU MÕNITAMINE HELILOOJA SUHTES. Võiks küsitleda ka Mäe abikaasata ja koolikaaslasi- nii mõndagi saaks selgemaks, kui äraspidise tegelasega tegemist on. Mägi on ka see, kes KEELDUB UUT AASTAT VASTU VÕTMA ILMA HÜMNITA! Eesti vajab uut , hingestatud ja intelligentset ESTONIA TEATRI JUHTI!!!! MOTT

 • Avatar

  Õrnahingelistele pillikääksutajatele (just kääksutajatele, jutt ei puuduta meistreid!) tunduvad nõudlikud ülemused alati vanakooli rullnokkadena.
  Nii on igal pool, et jobud, kes ei suuda tabada IMET(!), näevad meistrites rämedaid takistajaid, taipamata, et nad võiks valida hoopis teise ameti.
  Kui muusik oleks maestro, kannaks Aivar Mäe teda kätel.

 • Avatar

  Üks ajakirjanik otsib tüli ja ülejäänud on kohe leilis. Inimesed,mis Teil viga on? Kas nüüd jääbki nii? Kas ei oska taolisi tülinorijaid paika panna?

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  EE ja liberaalne limukas Erik Moora, jätkavad oma tavapärast liberastlikku ‘noaga selga’ ‘ajakirjandust’. Kuusikuga oli täpselt sama – väidetavalt anonüümsete ‘tunnistajate’ jutu järgi kokku/klopsitud sopalugu andis aluse prokuratuuri menetluseks…

 • Avatar

  Praegul ju kõik kampaaniad käimas aga lubage küsida, kuhu maandus auväärne kerstidendi pailaps ojasoo, kas on kuulda edusammudest varsti peavooluses, kas vana baskini teater on toetuse saanud ja kas kultminni kavatseb ka järgmisel aastal kohtu minna, toetades siiralt purkilaskjaid?

 • Avatar

  Estonias töötavad kahjuks ainult perverdid, perverssuste riiklik rahastamine tuleb peatada ja liputajatest juhtkond vanglasse saata retside taguotsa katsuma.

 • Avatar

  Olen konservatiiv, Ekre valija, kristlane ja ka mees. Kuna olen ise selles majas välisena ca 10 korda töödanud, võin kinnitada, et Aivar Mäe käekiri ei kõlba mingil juhul teatri juhtimisse. Tegu on vanakooli rullnokaga, kelle rämedusele sobib see ahistamisjutt täiestj loogiliselt otsa. Seekord pole meetooo vaid päris asi kindlasti. Mäe ON mölakas

  • Avatar

   Tundub, et Muusiku jutul on jumet.See teatrivennikene näib olevat ülbik.
   Kui Kuusikut “uuriti” eesotsas presidendi aseainega, siis tuleb uurida ka seda vennikest.

  • Avatar

   Õrnahingelistele pillikääksutajatele (just kääksutajatele, jutt ei puuduta meistreid!) tunduvad nõudlikud ülemused alati vanakooli rullnokkadena.
   Nii on igal pool, et jobud, kes ei suuda tabada IMET(!), näevad meistrites rämedaid takistajaid, taipamata, et nad võiks valida hoopis teise ameti.
   Kui muusik oleks maestro, kannaks Aivar Mäe teda kätel.

 • Avatar

  Aga viha tuleb ju õhutada riiki ja traditsioone lammutada. Kõik kes maailmas toimuvaga kursis on saavad aru kes selle taga on. Kurb on ainult see,et valitsus ja riigiasutused taolisi tegelasi ei elimineeri.Mida oodatakse,mida kardetakse? Või on tõesti meie riik nii mäda,et ei suuda,ei taha ennast kaitsta? Sõjatehnika ostmisel ja paraadide korraldamisel pole selljuhul mingit mõtet.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused