EL-i ja NSVL-i ühiseks jooneks on kampaanialikud “kähkukad”

Repliik,
©Uued Uudised
Üleminek on sujuv.

Iga enesest lugupidav eurokraat solvub südamepõhjani, kui Euroopa Liitu NSV Liiduga võrreldakse – ainult et ühiseid jooni kipub kahel impeeriumilaadsel moodustisel liiga palju olema.

Nii Kreml kui Brüssel on algatanud “üldrahvalikke üritusi”, mis lõpevad, ilma et nende aluseks olnud probleem saaks lahendatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Möödunud aastal algas kogu Läänes võimas kliimapäästmine, mille puhus lõkkele teismeline hüsteerik ja mille käigus tundus, et riigimehed panevad kohe-kohe tööstused seisma, viivad maailma üle kõplapõllundusele, jätavad lennukid maa peale ja seilavad üle Atlandi purjekatega. Hüsteeria sai tagasilöögi, kui maailma majanduskoosolekutel Thunbergi ainult kiideti, kuid tehased jäeti tööle – ilmselt nähti ära, et teismeliste ähvardajate kätte majandust usaldada ei saa.

Siis tuli pandeemia, mis pani majandused kliimahüsteerikutest kümneid kordi efektiivsemalt põdema, ja kuigi see andnuks võimaluse kollektiivseks enesetapuks kliima nimel (hüsteeria ajal võeti ju mängu ka inimkonna väljasuremine), rakenduvad praegu hoopiski majanduse taastuskavad.

Kindlasti ütlevad paljud, et kliimameetmed on endiselt päevakorras, aga kliimadzotile viskuda ei taha enam keegi ja ka Gretast ei kuule keegi enam midagi (olevat BLM-i maskotiks hakanud). Pigem pole maailm veel pandeemiast tingituna põhjalikult põhja kõrbenud, ja kui vabalaskumine teise lainega süveneb, unustavad kõik massitarbijatest kliimavõitlejad ökoloogilise jalajälje vahtimise sootuks.

Samasugune üle läänemaailma levinud kampaania on rassismivastane võitlus, millel tuld veel jätkub, aga hale lõpp on kindel. Mustad märatsevad, Lääne linnad põletatakse maha, USA-s võivad demokraadidki võimule saada, aga ega midagi ei muutu – nagu ei muutunud ka poolneegrist presidendi Barack Obama ajal. Mõni protsent mustanahalisi pääseb otsustamistele lähemale, aga kas nad on ka võimelised seda väärtuste loomiseks ära kasutama? Natuke põlvitavate valgete mõnitamisest rahuldatud eneseuhkust ja tagasi Floydi kombel rasedaid naisi röövima.

Liberaalne Lääs ja selle üks moodustistest EL liiguvad edasi ju kampaaniatena: HIV, terrorismivastane võitlus, pagulaste vastuvõtt, homoülistus, vihakõnede summutamine, kliimavõitlus, pealesunnitult ka ühisvõitlus pandeemiaga – tundub, et rahulikul ja jõukal elul pole selleski mustris kohta, ühiskond püsib koos siis, kui on kellegagi võidelda (siit paistab silma ka neomarksismi soroslik grimass).

See oli veel Jean-Claude Junckeri ajal, mil keegi Eesti poliitikutest iseloomustas “kestvaid kiiduavaldusi” ja püstiseismist Euroopa Parlamendis kui deja vu`d NLKP kongressilt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused