Elu pärast rändepakti läbisurumist ja provokatsioone: sotside liikmeskond kahaneb, EKRE oma kasvab

Rändelepingu alane

Esimesed kired rändepakti läbisurumise ja sotside provokatiivse käitumise üle 26. novembri hakkavad vaibuma ja nüüd on aeg kõnelda numbritel. Värskeid erakondade toetusnumbreid veel pole, aga liikmete kasvu või kahanemise kohta võib üht-teist juba öelda. 

Karm tõde numbrite keeles kõneleb sellest, et pärast 26. novembrit on Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast lahkunud 22 liiget, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on aga juurde saanud 90 liitumisvaldust, nagu kinnitas EKRE keskbüroo juht Ülle Vunk.

“Osa liitujatest on juba äriregistrisse kantud, teised liitumisavaldused on ringkondades veel menetlemisel, ” ütles Vunk Uutele Uudistele.

Esmaspäeval, 26. novembril toimus Riigikogu ees suur rahva protestiaktsioon Marrakechi rändepakti vastu, samal ajal, kui pakt riigikogu suures saalis arutlusele tuli. Rahumeelselt kulgenud meeleavaldus kiskus mõneks minutiks ägedamaks, kui sotside esindaja Indrek Tarand lavale kargas, Martin Helme käest mikrofoni ära väänas ja räuskama kukkus. Tarand sai pahaste inimeste käest pisut sakutada ja eemaldati miitingult turvamehe poolt.

Kommentaarid